reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Ogród – przechowywanie drewna na opał

Ogród – przechowywanie drewna na opał

Drewno to jeden z surowców, używanych przez nas do ogrzewania domów. Ze względu na specyficzny, przyjemny zapach, który wydziela podczas palenia, drewno ma nadal wielu zwolenników – drewno jest popularne zwłaszcza wśród ludzi posiadających domy z kominkami. Pamiętajmy jednak, że drewno należy przechowywać w odpowiednich do tego warunkach, gdyż inaczej może zawilgotnieć, a wilgotne drewno nie będzie się nadawało na opał. Radzimy jak przechowywać drewno.

Nie każdy z nas może sobie pozwolić na wydzielenie osobnego pomieszczenia przeznaczonego tylko do przechowywania drewna. Abyśmy mogli przechowywać drewno w ogrodzie, powinniśmy pomyśleć o kupieniu lub zbudowaniu odpowiedniej wiaty.

Wiaty do przechowywania drewna

Należy przede wszystkim pamiętać, że wiata do przechowywania drewna musi być dobrze zadaszona – drewno szybko zawilgotnieje jeśli będzie narażone na różnego rodzaju opady. Ważne jest także to, aby drewno znajdowało się w przewiewnym miejscu, dlatego przy kupowaniu lub budowaniu wiaty na drewno powinniśmy zwrócić uwagę na jej konstrukcję.

Jeśli chcemy, aby nasze drewno nadawało się później do ogrzewania domu, możemy się zdecydować na wiatę o ścianach w formie kraty – taka wiata na pewno będzie miała dobrą wentylację. Przy małym przydomowym ogrodzie, najlepiej sprawdzą się niewielkie wiaty do ustawienia pod ścianą budynku. Wiaty tego typu składają się jedynie z dwóch ścian bocznych i zadaszenia. Te niewielkie drewutnie pomieszczą dość dużo drewna, a nie zabiorą zbyt wiele miejsca w naszym ogrodzie.

Zobacz także: Jaki powinien być ogrodowy domek na narzędzia

Podwójne wiaty do przechowywania drewna

Gdy potrzebujemy dużo miejsca do przechowywania drewna, możemy pomyśleć o podwójnej drewutni. Podwójna drewutnia wygląda tak, jakbyśmy złączyli dwie pojedyncze wiaty ustawione plecami do siebie. Dzięki temu otrzymujemy znaczną ilość miejsca na drewno – w podwójnej drewutni zmieścimy nawet trzy metry sześcienne drewna.

Narożne drewutnie

Jeśli planujemy umieścić drewutnie w rogu naszego ogrodu, zdecydujmy się na specjalnie zbudowane konstrukcje. Narożna drewutnia pozwoli nam maksymalnie wykorzystać miejsce w ogrodzie. Pamiętajmy, że zanim zamówimy drewutnie, możemy wybrać rodzaj drewna, kolor na jaki zostanie pomalowana konstrukcja a także rodzaj pokrycia dachu – to umożliwi nam jak najlepsze dopasowanie drewutni do aranżacji naszego ogrodu.

Zobacz także: Wyposażenie ogrodu – vademecum

Jeśli sami malujemy nowo kupioną drewutnię, pamiętajmy o tym, że drewno, z którego wykonana jest drewutnia należy odpowiednio zaimpregnować. Do tego celu wybierzmy impregnaty, lakiery lub farby ochronne.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Drewno to jeden z surowców, używanych przez nas do ogrzewania domów. Fot. Fotolia
Drewno to jeden z surowców, używanych przez nas do ogrzewania domów. Fot. Fotolia

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Andziak

Księgowy / Biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama