| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Iglaki – krzewy rosnące w donicach

Iglaki – krzewy rosnące w donicach

Iglaki to krzewy, które oprócz tego, że mogą rosnąć w glebie, nadają się także do uprawy w donicach. Iglaki uprawiane w donicach to idealne rozwiązanie dla osób posiadających balkon lub taras. Jakie iglaki warto uprawiać w donicach? Jak zabezpieczyć iglaki w donicach na zimę? Jak podlewać i nawozić iglaki? Radzimy jak hodować iglaki w donicach na balkonach i tarasach.

Zanim kupimy iglaki na balkon czy taras, pamiętajmy, aby wybrać odmiany miniaturowe, wolno rosnące lub płożące. Dzięki temu nasze iglaki w krótkim czasie nie urosną do bardzo dużych rozmiarów.

Iglaki – kompozycje na balkon i taras

Iglaki możemy sadzić zarówno pojedynczo, jak i w grupach z innymi iglakami czy roślinami kwitnącymi. Iglaki będą najefektowniej wyglądały wtedy, gdy ustawimy je obok innych kwiatów, gdyż tym samym będą stanowić dla nich ładne tło. Jeśli chcemy uzyskać efekt różnorodności, wybierzmy iglaki o różnych kształtach lub sami nadajmy im pożądany wygląd. Iglaki kolumnowe, iglaki kuliste czy iglaki płożące – wybór jest dość duży. Pamiętajmy, że w sklepach ogrodniczych dostępnych jest wiele odmian iglaków o różnokolorowych igłach – to też może urozmaicić nasze kompozycje.

Jeśli nasz taras czy balkon jest duży, możemy sobie pozwolić na uformowanie małego skalniaka. Wystarczy, że w dużych pojemnikach posadzimy kilka odmian iglaków, a obok nich dosadzimy byliny nadające się do skalniaków.

Zobacz także: Małe odmiany iglaków - iglaki karłowe

Kompozycje z iglaków możemy także uzupełnić jednorocznymi kwiatami balkonowymi. Iglaki będą się pięknie prezentować w towarzystwie ciemnoróżowych, białych czy czerwonych pąków.

Pielęgnacja iglaków w pojemnikach

Przy wyborze iglaków warto zwrócić uwagę na to, jakie stanowisko jest dla nich najlepsze. Gdy nasz balkon jest silnie nasłoneczniony, zastanówmy się nad zakupem tuj, sosen, jałowców albo cisów. Jeśli zaś nasz balkon należy do zacienionych, cisy i choiny będą dobrym rozwiązaniem.

Aby nasze iglaki wyglądały ładnie przez cały rok, powinniśmy dostarczyć im składników mineralnych. Iglaki należy nawozić nawozem wieloskładnikowym przeznaczonym specjalnie dla tego typu krzewów.

Zobacz także: Iglaki rozesłane i płożące się - które wybrać

Powinniśmy stosować połowę zalecanego nawozu ze względu na to, że dawka na opakowaniu jest dawką przeznaczoną dla iglaków rosnących w gruncie.

Zimowanie iglaków w donicach

Iglaki bezpiecznie spędzą zimę na zewnątrz jeśli we wrześniu i w październiku zastosujemy nawóz jesienny – duża zawartość potasu dobrze wpłynie na nasze krzewy. Jednak ze względu na to, że iglaki hodowane w pojemnikach są bardziej wrażliwe na mrozy niż typowe iglaki ogrodowe, możemy zabezpieczyć je agrowłókniną. Dodatkowo możemy obłożyć pojemniki styropianem.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Eksperci portalu infor.pl

Smaga Jaroszyński Spółka Adwokacka sp. j.

Obsługa prawna przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »