| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Drzewa i krzewy o barwnych owocach

Drzewa i krzewy o barwnych owocach

Drzewa i krzewy o barwnych owocach zdobią nasz ogród nie tylko latem i jesienią, lecz także zimą. Dodatkowo często owoce rosnące na drzewach i krzewach zmieniają kolor gdy nastaje jesień – stają się żółte, pomarańczowe, czerwone, różowe czy nawet fioletowe. To właśnie kolorowe owoce sprawiają, że nasze ogrody wyglądają wyjątkowo nawet podczas mroźnej zimy.

Berberys (Berberis) – krzew o rozwijających się w maju żółtych kwiatach i efektownych czerwonych owocach. Owoce berberysu pojawiają się w połowie lata, a pozostają na krzewach przez bardzo długi czas. Berberysy poza tym, że wytwarzają owoce zdobiące nasz ogród zimą, jesienią także wyglądają pięknie – liście berberysów zmieniają kolor na żółty, pomarańczowy lub czerwony. Berberysy to mało wymagające krzewy, nie mają specjalnych wymagań jeśli chodzi o glebę, są także wytrzymałe gdy przychodzi susza.

Dzika róża (Rosa rugosa) – krzew dziko rosnący z intensywnie pachnącymi kwiatami. W czasie zimy dzika róża zachwyca czerwonymi owocami umieszczonymi wprost na gałązkach z kolcami. Zachwyca pod warunkiem, że owoców dzikiej róży nie wykorzystamy wcześniej na nalewki czy konfitury.

Głóg dwuszyjkowy (Crataegus laevigata) – popularny krzew liściasty posiadający kolce. Głóg dorasta do około 4 m wysokości, a jego kwiaty zebrane są w baldachogrona. Owoce głogu mają kształt jabłka i intensywnie czerwony kolor. Jabłkowate owoce są jadalne – to przysmak wielu zwierząt.

Zobacz także: Berberysy – bogactwo kolorów

Irga (Cotoneaster) – krzew o wielu odmianach – zarówno zimozielonych, jak i zrzucających liście na zimę. Irga kwitnie na biało, jej liście zmieniają kolor w jesieni, a owoce mają pomarańczowy lub czerwony kolor. Irgi występują jako krzewy płożące lub o wzniesionym pokroju, dlatego każdy może wybrać jakąś odmianę pasującą do swojego ogrodu.

Jabłoń ozdobna (Malus) – w zależności od odmiany posiada pomarańczowe lub czerwone niewielkie jabłka. Odmiana Royalty to stosunkowo małe drzewko kwitnące na purpurowo z liśćmi w kolorze rubinowym. Owocami odmiany Royalty są małe czerwone jabłka tworzące się na drzewku w okolicach września. Inna odmiana, Ola, ma rodzi pomarańczowe ozdobne jabłka.

Zobacz także: Jakie krzewy kwitną zimą?

Kalina koralowa (Viburnum opulus) – ma ozdobne czerwone albo żółte lśniące owoce, które zwisają w dół. Kalina wytwarza owoce już w sierpniu, dlatego zdobią one roślinę przez całą jesień i zimę. Owoce kaliny nie są zjadane przez ptaki, bo mają w sobie garbniki.

Pięknotka (Callicarpa) – owoce tej rośliny pojawiają się już pod koniec lata. Ze względu na swój kolor – są fioletowe – przypominają duże jagody. Pięknotka jest wrażliwa na mrozy, dlatego powinniśmy ją zabezpieczyć na zimę.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Drzewa i krzewy o barwnych owocach zdobią nasz ogród nie tylko latem i jesienią, lecz także zimą.  Fot. Fotolia
Drzewa i krzewy o barwnych owocach zdobią nasz ogród nie tylko latem i jesienią, lecz także zimą. Fot. Fotolia

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Ignaczak

Psycholog i mediator

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »