| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Impregnacja nagrobka

Impregnacja nagrobka

Nagrobek to inwestycja na kilkadziesiąt lat. Co zrobić aby nagrobek wyglądał dobrze przez cały rok. Zobacz jak dbać o nagrobek, aby wyglądał dobrze przez lata.

Płyta oraz cokół nagrobka przez cały rok narażone są na niszczące działanie czynników zewnętrznych takich jak: deszcz, śnieg czy słońce. Chcąc zachować wygląd nagrobka przez wiele lat, warto zabezpieczyć go przed ewentualnymi uszkodzeniami. Do tego celu możemy wykorzystać specjalny silikonowy preparat do zabezpieczania materiałów nasiąkliwych, wykonanych z betonu lub kamienia. Wiele preparatów tego typu można kupić z sklepach z chemią gospodarczą. Warstwa takiego środka zabezpiecza podłoże na pewien czas zmniejszając poziom absorpcji podłoża.

Zobacz także: Jak dbać o nagrobek z lastryko?

Nakładanie preparatu ochronnego na nagrobek

Większość preparatów  ochronnych możemy nakładać na nagrobek za pomocą szmatki lub pędzla. Jeśli podłoże, na które nakładamy preparat jest bardzo nasiąkliwe, po ok. 6 godzinach lub następnego dnia możemy nałożyć kolejną warstwę preparatu. Tak zabezpieczona powierzchnia będzie chronić nagrobek przed zanieczyszczeniami, a ewentualne zanieczyszczenia będą usuwane podczas opadów deszczu.

Zobacz także: Renowacja starego nagrobka

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Chcąc zachować wygląd nagrobka przez wiele lat, warto zabezpieczyć go przed ewentualnymi uszkodzeniami.  Fot. Fotolia
Chcąc zachować wygląd nagrobka przez wiele lat, warto zabezpieczyć go przed ewentualnymi uszkodzeniami. Fot. Fotolia

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wasilewski

Aplikant adwokacki w Izbie Warszawskiej. Absolwent Wydziału Prawa EWSPiA w Warszawie, uczelni afiliowanej przy instytucie nauk prawnych Polskiej Akademii Nauk utworzonej we współpracy ze Zrzeszeniem Prawników Polskich oraz Międzynarodowym Instytutem Rozwoju Prawa w Rzymie.


Zostań ekspertem portalu Infor.pl »