| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Trawnik jesienią – pielęgnacja

Trawnik jesienią – pielęgnacja

O trawnik należy dbać nie tylko w lecie, lecz także jesienią. Koszenie, usuwanie suchych liści, nawożenie jesiennym nawozem – to tylko niektóre prace, o których musimy pamiętać jesienią. Podpowiadamy jak pielęgnować trawnik jesienią.

Grabienie trawnika

Jesienią musimy pamiętać o usuwaniu suchych liści, które zalegają na trawniku. Możemy to zrobić przy pomocy grabi lub dmuchawy ogrodowej. Mimo to grabienie i tak będzie konieczne – to jedyny sposób na usunięcie filcu (suchych kępek źdźbeł). Musimy pamiętać również o usunięciu mchu z naszego trawnika.

Koszenie trawnika

Mimo tego, że za oknem mamy jesień, nadal powinniśmy przycinać trawnik np. kosiarką. Ostrza ustawiamy tak, aby trawa pozostawiona na zimę miała nie mniej niż 5 cm. W październiku najlepiej skosić trawę pod koniec miesiąca.

Zobacz także: Czy można założyć trawnik we wrześniu?

Aeracja – napowietrzanie trawnika

Poprzez aerację dostarczymy roślinom tlenu, dzięki temu rośliny staną się silniejsze i darń się wyrówna. Dodatkowo spulchnimy ziemię – ułatwi to naszym roślinom pobieranie składników pokarmowych z gleby.

Nawożenie trawnika jesienią

Pamiętajmy, że trawnik należy nawozić specjalnymi jesiennymi nawozami. Jeśli w październiku do nawożenia trawnika użyjemy nawozów letnich, trawa zbyt mocno urośnie. Gdy nasz ogród jest ogrodem ekologicznym, do nawożenia możemy użyć także obornika.

Zobacz także: Jak przygotować podłoże pod trawnik?

Suche liście będą dobrym materiałem na kompost.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

O trawnik należy dbać nie tylko w lecie, lecz także jesienią. Fot. Fotolia
O trawnik należy dbać nie tylko w lecie, lecz także jesienią. Fot. Fotolia

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

TaxCorner

TaxCorner - Kancelaria Doradcy Podatkowego Artur Ratajczak jest młodą, prężnie rozwijającą się firmą doradztwa podatkowego. Świadczymy usługi doradcze, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie oferujemy usługi najwyższej jakości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »