| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Krzewy ogrodowe na jesień

Krzewy ogrodowe na jesień

Krzewy ogrodowe wyglądają ładnie nie tylko w czasie kwitnienia. Niektóre gatunki krzewów ogrodowych najbardziej efektownie prezentują się dopiero jesienią gdy przebarwiające się liście drzew i krzewów przybierają ogniste barwy.

Już podczas planowania nasadzeń w ogrodzie skomponujmy rośliny tak, aby były atrakcyjne o każdej porze roku. Warto przewidzieć jak zmieniają się liście drzew i krzewów jesienią. Wtedy właśnie ogród może nabrać wyjątkowego uroku. Można też założyć oddzielną, jesienną rabatę, na której posadzimy krzewy lub drzewa o wyjątkowo atrakcyjnych jesiennych barwach liści. Czerwone, żółte lub pomarańczowe liście bardzo dobrze będą się komponowały z iglakami o srebrzystych i niebieskawych igłach.

Krzewy na jesienną rabatę

Zdecydowanie najpiękniej prezentują się krzewy, których liście przebarwiają się na czerwono, żółto lub pomarańczowo. Wśród nich znajdziemy kilka gatunków, które spokojnie możemy uprawiać w każdym ogrodzie. Szkarłatne i czerwonawe liście szczególnie dekoracyjnie wyglądają na krzewach trzmieliny oskrzydlonej, fotergilli, aronii, kaliny koralowej, kaliny bodnańskiej `Dawn`, kaliny japońskiej, świdośliwy kanadyjskiej, berberysu Thunberga, irgi poziomej i tawliny jarzębolistnej oraz sumaka octowca.

Zobacz także: Do kiedy można przycinać krzewy w ogrodzie?

Jesienne barwy drzew

Wśród drzew uwagę zwracają szkarłatne jesienią liście klonu czerwonego, klonu tatarskiego oraz klonu Ginnala, ambrowca amerykańskiego, wiśni piłkowanej, dębu czerwonego.

Efektowne liście pnączy

Również pnącza zachwycają jesiennym przebarwieniem liści. Czerwone i szkarłatne liście zdobią winobluszcz trójklapowy i pięciolistkowy oraz winorośl japońską. Z kolei żółte, dekoracyjne liście jesienią zdobią dławisz okrągłolistny.

Zobacz także: Krzewy liściaste do ogrodu - zielone całą zimę

Warto pamiętać, że liście drzew i krzewów najintensywniej wybarwiają się w miejscach w pełni nasłonecznionych. W cieniu przebarwienia liści będą mniej intensywne lub liście wcale się nie przebarwią.

Czytaj także

Data publikacji:

Ostatnia aktualizacja:

Ekspert:

Maciej Aleksandrowicz

Ekspert w dziedzinie ogrodów

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Niektóre gatunki krzewów ogrodowych najbardziej efektownie prezentują się dopiero jesienią.
Niektóre gatunki krzewów ogrodowych najbardziej efektownie prezentują się dopiero jesienią.

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »