| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Czy wiesz jak dbać o narzędzia ogrodnicze?

Czy wiesz jak dbać o narzędzia ogrodnicze?

Od wiosny do późnej jesieni  w pracach ogrodowych niemal codziennie używamy różnych narzędzi ogrodniczych. Po skończonej pracy nie zawsze mamy czas i ochotę, żeby je odpowiednio oczyścić i zabezpieczyć. Jeśli jednak chcemy, żeby służyły nam przez wiele lat, musimy szczególnie zadbać o nie po sezonie.

Najważniejsze jest dokładne usunięcie z grabi, łopaty i haczek resztek zaschniętej ziemi . Pomoże nam w tym druciana szczotka.

Potem starannie narzędzia myjemy. Żeby mieć pewność, że pozbyliśmy się groźnych dla roślin grzybów i bakterii ,radzę zanurzyć narzędzia we wrzątku, lub w wodzie z dodatkiem spirytusu. Podobnie postępujemy z nożycami i sekatorem

Potem należy narzędzia ogrodnicze wysuszyć i wszystkie części metalowe zabezpieczyć przed rdzą olejem lub profesjonalnym środkiem w sprayu (WD-40) .

 Narzędzia  ogrodnicze przechowujemy w suchym i zamkniętym pomieszczeniu.

Po ostatnim koszeniu kosiarki , podkaszarki dokładnie oczyszczamy z resztek trawy i sprawdzamy ich stan techniczny. Zwróćcie uwagę , żeby w czasie przerwy zimowej kosiarka stała pionowo.

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

porządki w ogrodzie
porządki w ogrodzie

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Artur Klimkiewicz

Radca prawny, ekspert kancelarii Wieksze-Odszkodowanie.pl w zakresie odszkodowań, zadośćuczynień i rent z tytułu wypadków

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »