REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak stworzyć wiosenną łąkę?

Wydawnictwo HELION SA/Septem.pl
Wiosenna łąka jest kompromisem pomiędzy trawnikiem a całoroczną łąką.
Wiosenna łąka jest kompromisem pomiędzy trawnikiem a całoroczną łąką.

REKLAMA

REKLAMA

Wiosenna łąka jest kompromisem pomiędzy trawnikiem a całoroczną łąką. Po nacieszeniu się kwiatami z wiosennej łąki, pod koniec czerwca albo na początku lipca zaczynamy kosić rośliny regularnie zyskując przestrzeń na zabawy dla dzieci i gry sportowe.

Wiosenna łąka – rośliny

Należy pamiętać by wybrać rośliny kwitnące wiosną, w przeciwnym razie będziemy musieli je skosić zanim zakwitną. Jeśli zasiejemy czy posadzimy (jak w przypadku roślin rozmnażających się przez cebulki) wybrane rośliny nie będziemy musieli się więcej o nie troszczyć. Następnej wiosny powinny pojawić się ponownie.

REKLAMA

Narcyz trąbkowy (Narcissus pseudonarcissus)

Tworzy duże, żółte kwiaty w kształcie dzwonków. Cebulki należy wsadzić wczesną jesienią. Narcyz preferuje glebę próchniczną i wilgotną, choć nie jest bardzo wymagający w tym względzie. Osiąga wysokość 15–30 cm. Po kilku latach, wskutek zagęszczenia, może zacząć słabiej kwitnąć. Warto wtedy przerzedzić cebulki.

Zobacz także: Alternatywa dla trawnika

Cebulica syberyjska (Scilla siberica)

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wytwarza niebieskofioletowe kwiaty. Cebulki sadzimy jesienią co 5 cm, na głębokość 7 cm. Cebulica lubi żyzną glebę, może rosnąć zarówno na stanowisku słonecznym jak i półcienistym. Zakwita dopiero po kilku latach.

Gwiazdnica wielkokwiatowa (Stellaria holostea)

Wytwarza drobne, białe kwiaty. Wysadzamy lub wysiewamy ją jesienią. Lubi żyzną ziemię o lekko kwaśnym odczynie.

Pierwiosnek lekarski (Primula veris)

Kwitnie drobnymi żółtymi kwiatami. Osiąga wysokość do 40 cm. Wysadzamy podzielone kępy lub wysiewamy wiosną. Lubi żyzne gleby i półcieniste stanowiska.

Głowienka pospolita (Prunella vulgaris)

Wytwarza niebieskofioletowe kwiaty. Głowienka razem z kwiatostanem może osiągnąć nawet 70 cm. Lubi przepuszczalne, ubogie gleby i słoneczne stanowiska. Wysiewamy lub rozmnażamy przez kępy wiosną lub jesienią.

Zobacz także: Jak założyć łąkę kwietną?

 Szachownica kostkowata (Fritillaria meleagris)

Od kwietnia do maja kwitnie purpurowobrązowymi kwiatami w kształcie dzwonków. Osiąga od 15 do 40 cm. Lubi przepuszczalne i wilgotne gleby, preferuje lekko zacienione stanowiska. Cebulki sadzimy późnym latem.

Tekst na podstawie książki: Ogrodnictwo dla bystrzyków. Autor: Sue Fisher

Należy pamiętać aby do wiosennej łąki wybrać rośliny kwitnące wiosną, w przeciwnym razie będziemy musieli je skosić zanim zakwitną.
helion
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

REKLAMA

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

REKLAMA

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

REKLAMA