| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Jak stworzyć wiosenną łąkę?

Jak stworzyć wiosenną łąkę?

Wiosenna łąka jest kompromisem pomiędzy trawnikiem a całoroczną łąką. Po nacieszeniu się kwiatami z wiosennej łąki, pod koniec czerwca albo na początku lipca zaczynamy kosić rośliny regularnie zyskując przestrzeń na zabawy dla dzieci i gry sportowe.

Wiosenna łąka – rośliny

Należy pamiętać by wybrać rośliny kwitnące wiosną, w przeciwnym razie będziemy musieli je skosić zanim zakwitną. Jeśli zasiejemy czy posadzimy (jak w przypadku roślin rozmnażających się przez cebulki) wybrane rośliny nie będziemy musieli się więcej o nie troszczyć. Następnej wiosny powinny pojawić się ponownie.

Narcyz trąbkowy (Narcissus pseudonarcissus)

Tworzy duże, żółte kwiaty w kształcie dzwonków. Cebulki należy wsadzić wczesną jesienią. Narcyz preferuje glebę próchniczną i wilgotną, choć nie jest bardzo wymagający w tym względzie. Osiąga wysokość 15–30 cm. Po kilku latach, wskutek zagęszczenia, może zacząć słabiej kwitnąć. Warto wtedy przerzedzić cebulki.

Zobacz także: Alternatywa dla trawnika

Cebulica syberyjska (Scilla siberica)

Wytwarza niebieskofioletowe kwiaty. Cebulki sadzimy jesienią co 5 cm, na głębokość 7 cm. Cebulica lubi żyzną glebę, może rosnąć zarówno na stanowisku słonecznym jak i półcienistym. Zakwita dopiero po kilku latach.

Gwiazdnica wielkokwiatowa (Stellaria holostea)

Wytwarza drobne, białe kwiaty. Wysadzamy lub wysiewamy ją jesienią. Lubi żyzną ziemię o lekko kwaśnym odczynie.

Pierwiosnek lekarski (Primula veris)

Kwitnie drobnymi żółtymi kwiatami. Osiąga wysokość do 40 cm. Wysadzamy podzielone kępy lub wysiewamy wiosną. Lubi żyzne gleby i półcieniste stanowiska.

Głowienka pospolita (Prunella vulgaris)

Wytwarza niebieskofioletowe kwiaty. Głowienka razem z kwiatostanem może osiągnąć nawet 70 cm. Lubi przepuszczalne, ubogie gleby i słoneczne stanowiska. Wysiewamy lub rozmnażamy przez kępy wiosną lub jesienią.

Zobacz także: Jak założyć łąkę kwietną?

 Szachownica kostkowata (Fritillaria meleagris)

Od kwietnia do maja kwitnie purpurowobrązowymi kwiatami w kształcie dzwonków. Osiąga od 15 do 40 cm. Lubi przepuszczalne i wilgotne gleby, preferuje lekko zacienione stanowiska. Cebulki sadzimy późnym latem.

Tekst na podstawie książki: Ogrodnictwo dla bystrzyków. Autor: Sue Fisher

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Wiosenna łąka jest kompromisem pomiędzy trawnikiem a całoroczną łąką.
Wiosenna łąka jest kompromisem pomiędzy trawnikiem a całoroczną łąką.

Należy pamiętać aby do wiosennej łąki wybrać rośliny kwitnące wiosną, w przeciwnym razie będziemy musieli je skosić zanim zakwitną.
Należy pamiętać aby do wiosennej łąki wybrać rośliny kwitnące wiosną, w przeciwnym razie będziemy musieli je skosić zanim zakwitną.

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

RESET2 Oprogramowanie sp. z o.o. sp.k.

RESET2 Oprogramowanie sp. z o.o. sp.k. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »