reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Najpopularniejsze średnie rośliny okrywowe

Najpopularniejsze średnie rośliny okrywowe

Rośliny okrywowe w połączeniu mogą tworzyć niezwykłe kompozycje niewymagające dużego nakładu pracy i późniejszej pielęgnacji. Odpowiednio dobrane rośliny okrywowe, mogą cieszyć feerią barw, faktur i kształtów. Przy zakupie roślin okrywowych powinniśmy kierować się również osiąganą przez nie wysokością by stworzyć harmonijną, żywą kompozycję. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze rośliny okrywowe, które osiągają średnią wysokość.

Kostrzewa sina (Festuca glauca)

Zimozielona trawa, którą wyróżniają srebrnoniebieskie liście. Lubi słoneczne, ciepłe i osłonięte od wiatru  stanowiska. Jest odporna na dłuższą suszę. Kwitnie od maja do czerwca. Należy sadzić ją w odległości 15–30 cm na podłożu lekkim i przepuszczalnym. Gleba żyzna i wilgotna ogranicza żywotność kostrzewy. Dobrze nadaje się do ogrodów skalnych. Tworzy gęste kępy. Osiąga wysokość 10–25 cm.

Runianka japońska (Pachysandra terminalis)

Krzewinka z rodziny bukszpanowatych. Lubi miejsca zacienione (na przykład pod drzewami) i wilgotne. Tworzy gęstą darń. Należy sadzić ją w odstępach co 15–30 cm. Jest zimozielona i całkowicie mrozoodporna. Dobrze znosi zanieczyszczenia powietrza. Przycięcie w okresie wiosennym zagęści roślinę. Jej łodygi osiągają wysokości 25 cm i latem obsypują się białymi, pachnącymi kwiatami.

Zobacz także: Róże okrywowerośliny uniwersalne, odporne i długo kwitnące

Barwinek pospolity (Vinca minor)

Płożąca zimozielona krzewinka. Lubi zacienione miejsca. Kwitnie wiosną fioletowoniebieskimi kwiatami. Należy sadzić ją w odstępach co 30 cm. Preferuje żyzne, zasobne w wapń gleby o kwaśnym odczynie. Osiąga wysokość15–30 cm.

Wszystkie części barwinka pospolitego są lekko trująca.

Podagrycznik pospolity „Variegatum”(Aegopodium podagraria)

Ta odmiana charakteryzuje się białym obrzeżem liści. Latem liście zanikają i zastępują je obfite białe kwiatostany. Nie jest wymagająca jeśli chodzi o glebę i nasłonecznienie. Szybko pokrywa teren. Sadząc należy pamiętać by postawić jej naturalne bariery np. ścieżki, gdyż przez szybki rozrost podziemnymi kłączami mogłaby zagłuszać inne dekoracyjne rośliny w ogrodzie. Dorasta do 25 cm.

Z młodych liści można robić sałatki i maseczki kosmetyczne a z soku podagrycznika robić okłady na rany lub miejsca ukąszenia owadów.

Zobacz także: Jakie rośliny można posadzić w cieniu pod drzewami?

Tekst na podstawie książki: Ogrodnictwo dla bystrzyków. Autor: Sue Fisher

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Rośliny okrywowe w połączeniu mogą tworzyć niezwykłe kompozycje niewymagające dużego nakładu pracy i późniejszej pielęgnacji.
Rośliny okrywowe w połączeniu mogą tworzyć niezwykłe kompozycje niewymagające dużego nakładu pracy i późniejszej pielęgnacji.

Przy zakupie roślin okrywowych powinniśmy kierować się również osiąganą przez nie wysokością by stworzyć harmonijną, żywą kompozycję.
Przy zakupie roślin okrywowych powinniśmy kierować się również osiąganą przez nie wysokością by stworzyć harmonijną, żywą kompozycję.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Małecka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama