| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Jak chronić się przed ugryzieniami komarów?

Jak chronić się przed ugryzieniami komarów?

Ugryzienia komarów nie są bolesne, ale pozostawiają swędzące ślady. Komary żywią się naszą krwią, a poza tym mogą przenosić różne choroby. Mimo że w miastach nie jesteśmy narażeni na epidemię i przenoszone choroby, warto chronić się przed ugryzieniami komarów.

Komary przyciąga przede wszystkim zapach potu i ciepłota naszego ciała. Samice komarów (bo to one nas gryzą) można spotkać dosłownie wszędzie.

Jednym ze sposobów ochrony przed komarami jest zażywanie witaminy B. Jeśli wybierzemy ten rodzaj zabezpieczenia przeciwko komarom, witaminę B powinniśmy zacząć brać dwa dni wcześniej, np. przed planowanym wyjazdem. Zapach witaminy B jest nie wyczuwalny dla człowieka, ale odstrasza komary. Witaminę B można przyjmować codziennie. Jeśli będziemy ją brać regularnie, komary powinny trzymać się od nas z daleka.

Zobacz także: Jak chronić się przed komarami – poradnik

Innym sposobem na ochronę przed ugryzieniami komarów jest np. stosowanie specjalnych pułapek.  Tego typu zabezpieczenie stosuje się głównie w pomieszczeniach zamkniętych. Dzięki emitowaniu specjalnych ultradźwięków pułapki odstraszają owady, które unikają takich miejsc.   

Jednym z rodzajów pułapek na komary są lampki elektryczne. Wabią one owady do swojego wnętrza i unieszkodliwiają je poprzez porażenie ładunkiem elektrycznym.

Zobacz także: Rośliny odstraszające komary

Najbardziej powszechnym środkiem przeciwko komarom są aerozole. Dostępne w każdym kiosku, aptece czy sklepie, są łatwe w użyciu i możne je zabrać ze sobą wszędzie. Można je stosować na całej powierzchni ciała. W zależności od preparatu działają one od kilku do kilkunastu godzin.

Zobacz także: Ciekawostki na temat komarów, zobacz ile wiesz na ich temat?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Soneta sp. z o.o.

Firma Soneta sp. z o.o. jest polskim producentem oprogramowania do zarządzania i księgowości – enova365.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »