reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Czy wiesz jakie rośliny sadzić w strefie wody płytkiej oczka wodnego?

Czy wiesz jakie rośliny sadzić w strefie wody płytkiej oczka wodnego?

W strefie wody płytkiej możesz zasadzić rośliny z poniższej listy.

Grzybień karłowaty – jest dość wrażliwy na letnie upały, kwitnie od czerwca do sierpnia. Towarzystwo: pływacz zwyczajny, gałuszka kulecznica.
Żabieniec lancetowaty – przypomina gipsówkę, łatwo się rozsiewa, duże zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od czerwca do sierpnia. Towarzystwo: czermień błotna, kosaciec żółty.
Grzybień Walter Pagles – lubi średnio żyzne podłoże, powoli się rozrasta, kwitnie od czerwca do października. Towarzystwo: pływacz zwyczajny, grzybień Maurice Laydeker. Bardzo ładnie wyglądają też grzybienie Sulphurea.
Strzałka trawiasta - można ją sadzić od strefy płytkiej do głębokie, kwitnie od czerwca do sierpnia. Towarzystwo: tarczeń wirginijski, rozpław lancetowaty. Można posadzić także strzałkę wodną.
Orontium wodne - duże zapotrzebowanie na substancje odżywcze, rośnie do 40 cm głębokości wody. Towarzystwo: grubosz Helmsa, żabiniec lancetowaty.
Grzybienie: Bertold , Froebeli, Perry’s Baby Red
Pięciornik błotny - może rosnąć do 20 cm głębokości wody, lubi glebę średnio żyzną, ubogą w wapń kwitnie od czerwca do lipca. Towarzystwo: pływacz zwyczajny, trojeść bukietowa.
Kosaćce – żółty i gładki
Rozpław sercowaty – wymaga żyznego podłoża, kwitnie od czerwca do września. Towarzystwo: przetacznik bobowniczek, wywłócznik brazylijski.
Tatarak zwyczajny - oczyszcza wodę, szybko się rozrasta, może rosnąć od strefy bagiennej do strefy wody płytkiej, lubi nasłonecznione stanowisko. Towarzystwo: sitowie igłowate, jaskier wielki.
Oczeret jeziorny i oczeret Tabernemontana
Pałka - oczyszcza wodę, może rosnąć do 40 cm głębokości, kwitnie od lipca do grudnia. Towarzystwo: kaczeniec błotny, niezapominajka błotna.
Gałuszka kulecznica – niskie wymagania glebowe, nie kwitnie. Towarzystwo: trojeść bukietowa, strzałka wodna.
Rzęś bagienna – kwitnie od lipca do września. Towarzystwo: czermień błotna, pałka.
Grubosz Helmsa – kwitnie od czerwca do lipca. Towarzystwo: strzałka wodna, rozpław lancetowaty.
Sitowie igłowate – niewielkie potrzeby, najlepiej łączyć z strzałką trawiastą i ciborą wydłużoną.
Przęstka pospolita – kwitnie od lipca do sierpnia, najlepiej łączyć z kosaćcem różnobarwnym i oczeretem jeziornym.
Wywłócznik brazylijski – kwitnie od czerwca do września, najlepiej łączyć z orontium wodnym i kosaćcem gładkim.
Tarczeń wirginijski - może rosnąć do 40 cm głębokości, kwitnie od kwietnia do czerwca. Towarzystwo: żabienica jaskrowata, bobrek trójlistkowy.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

BG TAX & LEGAL

Spółka BG TAX & LEGAL od 2015 r. świadczy usługi profesjonalnego doradztwa podatkowego na rzecz średnich i dużych przedsiębiorstw, specjalizując się w bieżącym doradztwie podatkowym, jak i transakcyjnym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama