| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Czy wiesz jakie rośliny posadzićw strefie bagiennej oczka wodnego?

Czy wiesz jakie rośliny posadzićw strefie bagiennej oczka wodnego?

Strefa bagienna oczka wodnego potrzebuje roślin, które tolerują zmienny poziom wody. Oto lista roślin, które możesz zasadzić w strefie bagiennej oczka wodnego.

Żabiniec lancetowaty – przypomina gipsówkę, rozsiewa się, nie duże zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od czerwca do sierpnia. Najlepiej łączyć ją z czermienią błotną i kosaćcem błotnym.
Konitrut błotny – lubi glebą wapienną, kwitnie od czerwca do października. Towarzystwo: turzyca prosowa, kroplik wodny.
Bobrek trójlistkowy – kwitnie od czerwca do września, średnie zapotrzebowanie na substancje odżywcze. Towarzystwo: grubosz Helmsa, turzyca obła.
Czermień błotna – wydaje trujące owoce, lubi teren podmokły do niskiego stanu wody, wymagane żyzne podłoże. Kwitnie od maja do czerwca. Towarzystwo: trojeść bukietowa, pałka.
Kosaciec żółty – rozsiewa się, oczyszcza wodę, może rosnąc do 30 cm głębokości wody, lubi żyzna glebę. Towarzystwo: mięta jelenia, rozpław sercowaty.
Tulejnik amerykański - filtruje wodę przez korzenie, lubi glebę kwaśną, bogatą w substancje odżywcze. Kwitnie od kwietnia do maja. Towarzystwo: trojeść rozesłana, czermień błotna.
Kaczeniec błotny - lubi żyzną glebę; kwitnie od kwietnia do maja. Towarzystwo: rozpław sercowaty, krwawnica pospolita.
Orontium wodne - wysokie zapotrzebowanie na substancje odżywcze, rośnie do 40 cm głębokości wody. Towarzystwo: grubosz Helmsa, żabiniec lancetowaty.
Krwawnica pospolita - silnie się rozsiewa, dlatego nie sadź jej przy małych oczkach, lubi żyzną glebę; kwitnie od lipca do sierpnia. Towarzystwo: konitrut błotny, pałka drobna.
Żabienica jaskrowata – małe owoce w kształcie gwiazdek, może być sadzona od strefy bagiennej do głębokiej, kwitnie od czerwca do sierpnia. Towarzystwo: pałka drobna, strzałka wodna.
Lobelia szkarłatna – może być sadzona od strefy bagiennej do głębokiej, potrzebuje żyznego podłoża, kwitnie od lipca do września. Towarzystwo: kosaciec różnobarwny, pałka.
Pięciornik błotny – może rosnąć do 20 cm głębokości wody, lubi glebę średnio żyzną, kwitnie od czerwca do lipca. Towarzystwo: pływacz zwyczajny, trojeść bukietowa.
Irys różnobarwny - może rosnąć do 20 cm głębokości wody, średnie zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od maja do czerwca. Towarzystwo: kaczeniec błotny, konitrut błotny.
Niezapominajka błotna - mocno się rozsiewa, lubi żyzne, wilgotne gleby, kwitnie od maja do czerwca. Towarzystwo: kosaciec żółty, pałka.
Tatarak zwyczajny – oczyszcza wodę, szybko się rozrasta, może rosnąć od strefy bagiennej do strefy wody płytkiej, lubi nasłonecznione stanowisko. Towarzystwo: sitowie igłowate, jaskier wielki
Pałka – oczyszcza wodę, może rosnąć do 40 cm głębokości, kwitnie od lipca do grudnia. Towarzystwo: kaczeniec błotny, niezapominajka błotna.
Pałka drobna - do 20 cm głębokości, lubi wodę bogatą w wapń, kwitnie od czerwca do lipca. Towarzystwo: firletka poszarpana, mięta jelenia.
Turzyce – nibyciborowata lub sztywna. Lubią żyzne podłoże. Pierwszą można połączyć z czermienią błotną i tulejnikiem amerykańskim, drugą z niezapominajką błotną i krwawnicą pospolitą.
Sit mieczolistny – bardzo się rozrasta, mało wymagający, kwitnie od czerwca do września. Towarzystwo: mięta nadwodna, cibora wydłużona.
Tarczeń wirginijski – może rosnąć do 40 cm głębokości, kwitnie od kwietnia do czerwca. Towarzystwo: żabienica jaskrowata, bobrek trójlistkowy.
Wełnianka czerwonawa – lubi podłoże ubogie w wapń, kwitnie od czerwca do września. Towarzystwo: mięta nadwodna, cibora wydłużona.
 

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

reflektor, fot. OASE
reflektor, fot. OASE

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kinga Węgiel

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »