| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Czy wiesz jakie rośliny posadzić w strefie brzegowej oczka wodnego?

Czy wiesz jakie rośliny posadzić w strefie brzegowej oczka wodnego?

Strefa brzegowa oczka wodnego jest podmokła od dołu, ale nie zalana wodą. W takich warunkach bardzo dobrze radzą sobie poniższe gatunki roślin. Oto propozycje roślin, które możesz zasadzić w strefie brzegowej oczka wodnego.

Bagno grenlandzkie – lubi wilgotne, kwaśne podłoże, ubogie w składniki odżywcze; kwitnie od kwietnia do maja. Warto ją połączyć z kapturnicą purpurową lub żurawiną wielkoowcową.

Wiązówka błotna – lubi wilgotną, żyzną, próchniczą glebę; kwitnie od czerwca do sierpnia na biało. Najlepiej połączyć ją z rdestem wężownikiem lub sadźcem konopiastym. Inną odmianą wiązówki, którą można zasadzić tej strefie jest wiązówka purpurowa.

Wełnianka szerokolistna – polecana do małych oczek, ponieważ mało się rozsiewa. Lubi podłoże wapienne, małe zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od maja do lipca, długo owocuje. Najlepiej łączyć ją z kruszczykiem błotnym lub rzeżuchą łąkową. Możesz także zasadzić jej odmianę -wełniankę pochwowatą, która lubi torfowe podłoże.
Śnieżyca wiosenna – kwitnie od marca do kwietnia, potrzebuje gleby bogatej w substancje odżywcze. Najlepiej łączyć ją z pierwiosnkiem japońskim i hibiskusem bagiennym.
Modrzewica zwyczajna – lubi kwaśne podłoże o niskiej zawartości substancji odżywczych. Kwitnie od kwietnia do maja. Najlepiej łączyć ją wełnianeczką alpejską i kapturnicą purpurową.
Kaczeniec błotny – lubi żyzną glebę; kwitnie od kwietnia do maja. Najlepiej łączyć go z pierwiosnkiem różowym i żółwikiem ukośnym.
Rzeżucha łąkowa – lubi podłoże ubogie w wapń; kwitnie od kwietnia do maja. Najlepsze towarzystwo to turzyca żółta i krwawnica pospolita.
Kruszczyk błotny – lubi gleby wapienne, wilgotne; kwitnie od czerwca do lica. Towarzystwo: czosnek wonny, marzyca czarniawa.
Wełnianeczka alpejska – lubi podłoże kwaśne i objątne, małe zapotrzebowanie na substancje odżywcze; kwitnie od maja do czerwca. Towarzystwo: bagno grenlandzkie, wełnianka pochwowata.
Wilczomlecz błotny – lubi wilgotną, żyzną glebę; kwitnie od czerwca do lipca. Towarzystwo: sit mieczolistny, sadziec konopiasty.
Pełnik europejski – lubi gleby próchnicze, wilgotne i żyzne; kwitnie od maja do czerwca. Towarzystwo: kosaciec syberyjski, goryczka trojeściowa. Możesz także zasadzić pełnik chiński, który ma podobne wymagania glebowe.
Kroplik żółty – lubi wilgotną, żyzną glebę; kwitnie od maja do sierpnia. Towarzystwo: niezapominajka błotna, trojeść krwista.
Tulejnik amerykański – lubi podłoże bogate w substancje odżywcze; kwitnie od kwietnia do maja. Towarzystwo: trojeść rozesłana, długosz królewski.
Trojeść rozesłana – małe zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od maja do czerwca. Towarzystwo: niezapominajka błotna, pierwiosnek kwiecisty. Możesz również posadzić inną odmianę trojeści – trojeść krwistą.
Sadziec konopiasty – lubi żyzne, próchnicze gleby, szeroko się rozrasta; kwitnie od lipca do września. Towarzystwo: kosaciec różnobarwny, turzyca Graya.
Krwawnica pospolita – silnie się rozsiewa, dlatego nie sadź jej przy małych oczkach, lubi żyzną glebę; kwitnie od lipca do sierpnia. Towarzystwo: kaczeniec błotny, rdest wężownik.
Czosnek wonny – rozsiewa się, nie potrzebuje zbyt dużo substancji odżywczych, kwitnie od lipca do sierpnia. Towarzystwo: storczyki, wełnianka szerokolistna. Możesz także posadzić czosnek kątwaty lub czosnek szczypiorek.
Rdest wężownik – średnie zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od maja do czerwca. Towarzystwo: turzyca Graya, wiązówka błotna
Żółwik ukośny – duże zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od sierpnia do września. Towarzystwo: kosaciec różnobarwny, trojeść kwiecista.
Liatra kłosowa – średnie zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od lipca do sierpnia: Towarzystwo: turzyca żółta, storczyki
Firletka poszarpana – rozsiewa się, średnie zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od maja do czerwca. Towarzystwo: niezapominajka błotna, krwawnica pospolita.
Storczyki Dactylorhiza– lubią podłoże wapienne, niewielkie zapotrzebowani na substancje odżywcze, kwitnie od maja do lipca. Towarzystwo: turzyca żółta, wełnianka szerokolistna.
Wrzosiec bagienny – lubi kwaśne, torfowe, ubogie w wapń podłoże, niskie zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od sierpnia do października. Towarzystwo: wełnianka pochwowata, storczyki.
Szachownica kostkowata – podłoże kwaśne lub obojętne, średnie zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od kwietnia do maja. Towarzystwo: żółwik ukośny, kosaciec syberyjski.
Mieczyk błotny - lubi gleby wapienne, niskie zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od maja do sierpnia. Towarzystwo: turzyca Davalla, goryczka wąskolistna.
Hibiskus bagienny - lubi gleby bardzo żyzne i wilgotne, kwitnie od lipca do września. Towarzystwo: pierwiosnek japoński, kosaciec mieczolistny.
Kapturnica purpurowa – owadożerna, lubi podłoże kwaśne, niskie zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od maja do czerwca. Towarzystwo: storczyk, wełnianka pochwowata.
Gorczyca trojeściowa – lubi podłoże kwaśne, średnie zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od sierpnia do września. Towarzystwo: szachownica kostkowata, marzyca czarniawa.
Kosaciec mieczolistny - lubi glebę żyzną, próchniczo-gliniastą, miejsce dobrze nasłonecznione, kwitnie od czerwca do lipca. Towarzystwo: śnieżyca letnia, lobelia szkarłatna.
Niezapominajka błotna – mocno się rozsiewa, lubi żyzne, wilgotne gleby, kwitnie od maja do czerwca. Towarzystwo: wiązówka purpurowa, wilczomlecz błotny.
Długosz królewski - lubi kwaśne, wilgotne, żyzne podłoże, nie kwitnie. Towarzystwo: śnieżyca wiosenna, turzyca nibyciborowata.
Turzyca Graya –owoce w kształcie gwiazd, rzadko się rozsiewa, średnie zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od czerwca do maja. Towarzystwo: trojeść rozesłana, pierwiosnek kwiecisty. Możesz posadzić także turzycę zwisłą, obłą lub żółtą.
Sit siny – silnie się rozrasta, lubi wapń i wilgotne, żyzne gleby, kwitnie od czerwca do października. Towarzystwo: niezapominajka błotna, kroplik żółty.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Polish Advisory Group

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »