reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Czy wiesz jak wybierać rośliny do oczka wodnego?

Czy wiesz jak wybierać rośliny do oczka wodnego?

Po zbudowania oczka wodnego przychodzi czas na obsadzenie go roślinami. Poniższe wskazówki pomogą ci wybrać odpowiednią ilość roślin do oczka ogrodowego i prawidłowo je posadzić.

Rośliny kup w sklepie ogrodniczym. W żadnym wypadku nie przynoś roślin rosnących dziko w stawach i sadzawkach.

Zwróć uwagę, czy kupowane rośliny są zdrowe – mają soczyście zielone listki, dobrze rozwinięte pędy oraz mają etykietki z nazwą gatunkową i sposobem uprawy. Rośliny z kłączami jak np. liliowce nie mogą mieć śladów zgnilizny ani pleśni, bulwy powinny być twarde. Byliny, które wiosną nie mają jeszcze pędów, powinny mieć dobrze rozwiniętą bryłę korzeniową w worku z substratem.

Zanim posadzisz zakupione rośliny, połóż je na kilka godzin w zacienionym miejscu i podlej. Rośliny bagienne włóż korzeniami do wiaderka z wodą. Lilie wodne przechowuj pod wodą w dużym pojemniku.

Ile roślin do oczka? Trzeba uważać, by nie przeładować sadzawki roślinnością. Niektóre gatunki rozwijają się bardzo szybko i tworzą gęste skupiska zabierające sporo miejsca. Najlepiej kierować się zasadą „im mniej tym lepiej”. Zawsze będzie je można dosadzić.

Jeżeli kupujesz byliny powyżej 1 m, posadź co najwyżej 5 roślin na 1 m kw. Jeśli chcesz by rosły samotnie, posadź je w odstępach 1 m.

Trawy i trzciny posadź 2-4 rośliny na 1 m kw., wysokie ale nie rozrastające się gatunki – 4-8 roślin na 1 m kw., niskie gatunki torfowiskowe – 10-15 roślin na 1 m kw. Rośliny cebulowe posadź w niedużych kępach po 3-5.

Lilie wodne posadź w dużych odstępach od siebie i zadbaj, żeby były w tym samym gatunku, rośliny podwodne sadź w kępkach i połącz różne gatunki.

Rośliny w strefie nadbrzeżnej oczka sadź na wiosnę i jesień. Lilie wodne i rośliny podwodne sadź w maju i czerwcu.

Rośliny lepiej sadzić w pojemnikach – będą lepiej zakotwiczone i łatwiej będzie zmienić ich położenie.

W małych oczkach lilie wodne najlepiej posadzić w specjalnym koszu na rośliny, który nieco ograniczy ich ekspansję. Kosze są bardzo praktyczne, bo można łatwo wyjąć rośliny i umieścić nowe.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

BG TAX & LEGAL

Spółka BG TAX & LEGAL od 2015 r. świadczy usługi profesjonalnego doradztwa podatkowego na rzecz średnich i dużych przedsiębiorstw, specjalizując się w bieżącym doradztwie podatkowym, jak i transakcyjnym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama