reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Trendy ogrodowe: Jak być nowoczesnym ogrodnikiem?

Trendy ogrodowe: Jak być nowoczesnym ogrodnikiem?


Podejście do ogrodnictwa wciąż się zmienia. Powracamy do naturalności, dzikości natury oraz chęci wykorzystania jadalnych produktów ogrodu. Coraz ważniejsza staje się możliwość korzystania z własnych warzyw oraz ziół, a ogród ma wyrażać indywidualność charakteru właściciela. Jak będą wyglądały ogrody przyszłości?

Według najnowszych badań i raportów dużych firm ogrodniczych wyróżnić można 10 kierunków, w których będzie podążał rozwój uprawy ogrodów i roślin użytkowych.

1. Kuchnia ogrodowa – zwiększenie znaczenia uprawy warzyw, owoców oraz ziół na własny użytek.

2. Organiczny ogród – ograniczenie stosowania pestycydów i sztucznych nawozów. Naturalne ogrodnictwo staje się coraz bardziej popularne, dając konsumentom dostęp do zdrowych i tanich warzyw oraz owoców.

3. Ogród dobrego samopoczucia – przydomowe ogrody zmieniają się w oazy spokoju – będą miejscem regeneracji i „połączenia” z naturą, wywierając kojący wpływ na nastrój człowieka.

4. Artystyczny ogród – stylizowanie przestrzeni zielonych oraz dbałość o wyjątkowy wygląd i estetykę pozwala ogrodnikom na wyrażenie ich osobowości, przemieniając zwykły ogród w dzieło sztuki. 

5. Ogród pełen dziczy – kreowanie naturalnej dzikości przyrody, zamiast uporządkowanej, dobrze zorganizowanej przestrzeni zielonej. Część ogrodników pozwala naturze podążać swoim własnym kursem, co może też oszczędzić czas i pieniądze.

6. Społeczny ogród – ogrody stają się miejscami spotkań ze znajomymi, zmieniają się w strefę społeczną, będącą przedłużeniem zewnętrznej przestrzeni życiowej. 

7. Miejski ogród – rozwój i popularyzacja rozwoju miejskich terenów zieleni, większa dbałość o dobór atrakcyjnej i odpornej roślinności do warunków panujących w miastach.

8. Zaprojektowany ogród – to przeciwieństwo dzikości natury, wielu właścicieli ogrodów na świecie nadal skłania się ku ogrodom, w których wszystko jest zaplanowane i pod stałą kontrolą.

9. Ogród w doniczce – nie każdy posiada obszerną przestrzeń, przeznaczoną do prowadzenia ogrodu. W związku z tym wzrasta popularność uprawy roślin ozdobnych i warzyw w donicach i pojemnikach. 

10. Ogród w szklarni – posiadanie własnej oranżerii jest wyrazem wysokiego statusu wśród społeczności ogrodników, każdy pasjonat ogrodnictwa, chce posiadać własną szklarnię jako wyraz przejścia od roli zwykłego do profesjonalnego ogrodnika.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Maciej Aleksandrowicz

Ekspert w dziedzinie ogrodów

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Podejście do ogrodnictwa wciąż się zmienia. Powracamy do naturalności, dzikości natury oraz chęci wykorzystania jadalnych produktów ogrodu.
Podejście do ogrodnictwa wciąż się zmienia. Powracamy do naturalności, dzikości natury oraz chęci wykorzystania jadalnych produktów ogrodu.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

NGL Legal (NGL Wiater sp.k)

Nowoczesne doradztwo prawno-podatkowe dla biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama