reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Szybko rosnące drzewa iglaste

Szybko rosnące drzewa iglaste

Szybko rosnące drzewa iglaste są idealne dla tych, którzy w szybkim tempie chcieliby stworzyć w swoim ogrodzie namiastkę leśnego zacisza. Jakie drzewa iglaste mogą sprostać tym oczekiwaniom? Które z drzew iglastych wybrać do swojego ogrodu?

W poszukiwaniach szybko rosnących drzew iglastych warto kierować się osiąganymi przez nie rozmiarami w wieku dorosłym. Ważne są też warunki glebowe jakie panują w naszym ogrodzie. Spośród szybko rosnących iglaków możemy wybrać takie, które mogą rosnąć na niezbyt wilgotnych stanowiskach oraz takie, które wytrzymają nawet okresowe zalewanie. Znajdziemy też takie, które nie tworzą szerokich koron, co jest ważne w przypadku ograniczonej powierzchni ogrodu.

Drzewka ozdobne

Ciekawym drzewem jest świerk serbski (Picea omorika), który przy szybkim przyroście nie tworzy zbyt szerokich koron. Oprócz wąskiego pokroju jego walorem są też ciekawe igły – zielone z wierzchu a od spodu z białymi paskami nalotu woskowego. Tworzy to wrażenie lekko srebrzystego zabarwienia korony drzewa. Bardzo szybko rośnie też daglezja zielona (Pseudotsuga menziesii). Przypominająca świerk lub jodłę daglezja potrafi przyrosnąć w ciągu sezonu nawet około metra. Jest do dekoracyjne drzewo o ładnym pokroju zasługującym na szersze zastosowanie zarówno w miastach, jak i w dużych ogrodach. Odmiana daglezji o nazwie `Glauca` charakteryzuje się lekko srebrzystym zabarwieniem igieł.

Zobacz także: Oryginalne iglaki do ogrodu

Modrzewie

Równie szybko rosnącymi drzewami są modrzewie. Najbardziej znany modrzew europejski (Larix decidua) tworzy szerokie korony a jego igły pięknie przebarwiają się na żółto jesienią. Modrzew japoński (Larix kaempferi) to ciekawy gatunek o żywo zielonych igłach i ozdobnych szyszkach. Obydwa modrzewie zrzucają igły przed nastaniem zimy.

Metasekwoja

Igły na zimę zrzuca też szybko rosnąca metasekwoja chińska (Metasequoia glyptostroboides). Tworzy ona prosty, strzelisty pień widoczny aż do wierzchołka oraz delikatne jasnozielone igły. Metasekwoja nadaje się dobrze na nieco wilgotniejsze tereny – znosi nawet okresowe podtopienia.

Zobacz także: Iglaki rozesłane i płożące się - które wybrać

Thuje

Szybko rosnące drzewa znajdziemy też wśród żywotników (tui). Jeśli zależy nam na szybkim tempie wzrostu wybierzmy żywotnik olbrzymi (Thuja plicata), który wytwarza lekko błyszczące łuski oraz ma kilka ciekawych odmian. Jedną z nich jest `Zebrina` o zielono żółtych prążkach na łuskach. Żywotnik olbrzymi świetnie nadaje się na żywopłoty lecz trzeba pamiętać o jego przycinaniu aby nie wyrósł zbyt wysoko.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Maciej Aleksandrowicz

Ekspert w dziedzinie ogrodów

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Szybko rosnące drzewa iglaste są idealne dla tych, którzy w szybkim tempie chcieliby stworzyć w swoim ogrodzie namiastkę leśnego zacisza.
Szybko rosnące drzewa iglaste są idealne dla tych, którzy w szybkim tempie chcieliby stworzyć w swoim ogrodzie namiastkę leśnego zacisza.

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Klimkiewicz-Deplano

Partner Zarządzający Advicero Nexia, Doradca Podatkowy nr wpisu 09935

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama