REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy wiesz jak przygotować rośliny ogrodowe do zimy?

REKLAMA

REKLAMA

Śnieg może być groźny dla drzew i krzewów. Gdy opady są intensywne, a śnieg jest mokry – straty mogą być poważne. Pod jego ciężarem gną się i łamią gałęzie, a nawet całe drzewa. Żeby zmniejszyć straty po zimie, powinno się je odpowiednio zabezpieczyć.

 Mokry śnieg okleja iglaki i przygina je do ziemi. Aby je przed tym zabezpieczyć, złącz gałęzie sznurkami i obwiąż nimi całe iglaki. Związane iglaki mniej parują, dzięki czemu nie grozi im zasuszenie. Kruche magnolie, tulipanowce i rośliny iglaste nie boją się największej śnieżycy.

REKLAMA

REKLAMA

Gdy zimą w dzień świeci mocno słońce, a nocą temperatura gwałtownie spada na pniach i konarach mogą pojawić się podłużne spękania, tzw. listwy mrozowe. Aby temu zapobiec zastosuj bielenie (biały kolor odbija promienie słońca). Preparat nanieś późną jesienią. Proszek rozprowadź wodą i pomaluj drzewo, powinien mieć konsystencję gęstej śmietany. Na powstanie listew mrozowych narażone są głównie drzewa owocowe, magnolie, buki, orzech (mają cienką korę). Inna metoda to przywiązanie od strony południowej deski, która będzie izolacją przeciwsłoneczną. Pień możesz owinąć słomianą lub trzcinową matą.

Skuteczną ochroną przed dzikimi zwierzętami - sarnami i zającami, są plastikowe osłonki, które zabezpieczają korę młodych drzewek przed ich oskubaniem. Gdy na Twojej działce grasują małe gryzonie (norniki, karczowniki budujące tunele pod powierzchnią śniegu i ściółką) - najlepszą ochroną przeciw ich działaniu jest obłożenie pni od dołu cienką metalową siatką i obsypywanie ostrym żwirem.

Przed nadejściem mrozów obficie podlej rośliny: konewką z sitkiem lub wężem z sitkiem. Rób to też zimą podczas każdego dłuższego ocieplenia, kiedy masz pewność, że ziemia rozmarzła.

Gdy rośliny zimozielone rosną w miejscach wietrznych i nasłonecznionych – okryj je dodatkowo po pierwszych większych przymrozkach. Wygodna w użyciu jest agrowłóknina. Jej powierzchnia jest z jednej strony gładka, z drugiej delikatnie włochata. Połóż ją włoskami do środka - podczas mrozów skraplająca się na włoskach para zamarza, jest tam stabilna temperatura i cieplej niż na zewnątrz. Kiedy jest odwilż włókno oddycha - rośliny pod nią się nie zaparzają. Ważne, żeby miała ona kolor biały lub beżowy, a nie czarny (grupa roślin zimozielonych cały czas asymiluje i nawet zimą potrzebuje światła).

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

REKLAMA

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

Nowelizacja dyrektywy budynkowej: jak pilna potrzeba termomodernizacji budynków zmieni rynek usług budowlanych w Polsce

Termomodernizacja budynków stała się właśnie jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynków. To skutek nowelizacji dyrektywy budynkowej, przyjętej 12 marca 2024 r. przez Parlament Europejski. Zgodnie z nią między innymi od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, a te już istniejące – zmodernizowane.

REKLAMA