reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Czy wiesz jak przyspieszyć plony?

Czy wiesz jak przyspieszyć plony?

W celu przyspieszenia wschodów i uzyskania wcześniejszych plonów możesz przeprowadzić specjalne zabiegi.

Moczenie - stosuj do przyspieszania kiełkowania ogórków, porów, marchwi i pietruszki. Nasiona namocz w wodzie o temperaturze 20-30°C przez 24 godziny. Odsącz i wysiewaj na wilgotnej glebie. Zawsze mocz nasiona szparagów.

Podkiełkowywanie - stosuj do większych nasion np. fasola, bób, groch, dyniowate (na podstawkach z wilgotną ligniną, osłonięte folią perforowaną). Po ukazaniu się kilkumilirnetrowych kiełków, nasiona wysiej w wilgotną ziemię. Nie dopuść do wytworzenia się zbyt dużych kiełków.

Stratyfikacja - stosuj do nasion, które przechodzą długi okres spoczynku np. lawenda. Aby szybko i równomiernie kiełkowały, przetrzymuj je w temp. od 0°C do 5°C (w wilgotnym piasku, pojemnikach z dostępem powietrza).

Przechłodzenie nasion - stosuj, aby przyspieszyć owocowanie oraz uodpornić na niższe temperatury ogórki i karczochy. Nasiona namocz przez 12 godzin w ciepłej wodzie, odsącz i przetrzymuj przez 24 godziny w temperaturze 2°C.

Zaprawianie – dzięki temu otrzymasz lepsze i bardziej wyrównane wschody roślin, siewki staną się odporne na choroby zgorzelowe i szkodniki żerujące na korzeniach. Większość nasion jest już zaprawiana przez firmy nasienne.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych

OPZZ jest reprezentatywną organizacją pracowniczą w rozumieniu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, konsekwentnie dążącą do realizacji w Polsce fundamentalnych zasad: wolności, równości, solidaryzmu społecznego, demokracji, tolerancji, sprawiedliwości społecznej, a także – pozbawionego jakichkolwiek wykluczeń – prawa do godnego życia, godnej pracy i płacy oraz godnej emerytury.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama