REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy wiesz jak dbać o storczyki?

REKLAMA

REKLAMA

Do grupy orchidei zalicza się kilkadziesiąt tysięcy odmian. Kwitną długo i obficie, a niektóre pięknie pachną.

Podłoże – musi być przepuszczalne, porowate i mieć lekko kwaśny odczyn. Typowa ziemia składa się z korzeni różnych paproci, mchu torfowca, liści bambusowych, keramzytu, granulowanego styropianu, węgla drzewnego, torfu, kory, trocin, wiórów drzewnych.

REKLAMA

Nawożenie – mają małe potrzeby nawozowe. Zasilaj je mocno rozcieńczonymi nawozami w dawce 0,5 – 1 g/1 litr wody w odstępach 2-4- tygodniowych. W czasie spoczynku nie nawoź.

Światło – nie muszą mieć go wiele. Dobrze rosną na wschodnim lub zachodnim oknie. Okazy na północno-wschodnim parapecie doświetlaj zimą (włączaj żarówki energooszczędne na 4-5 godzin dziennie). Rośliny na południowym oknie cieniuj latem.

REKLAMA

Temperatura – latem odpowiednia jest temperatura pokojowa, nocą powinno być kilka stopni chłodniej niż w dzień. Zimą lubią chłód (15-18˚C). Uwaga! Wietrzenie podczas mrozów może spowodować opadanie kwiatów i pąków, więdnięcie liści i zamieranie rośliny.

Wilgotność powietrza – minimum 60% zapewnisz umieszczając je na tacach z warstwą keramzytu zalanego do połowy. Uwaga! Doniczki nie mogą stać w wodzie. Spryskuj je rano wodą destylowaną.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podlewanie – dopiero, gdy korzenie i kora obeschną – zazwyczaj co 7-10 dni. Zanurz pojemnik w wodzie na 15-60 minut. Nadmiar odsącz. Najlepiej używaj deszczówki albo wody destylowanej.

Spoczynek – gdy nie chcą kwitnąć musisz je pobudzić – trzymaj 4-6 tygodni bez podlewania i nawożenia w chłodnym miejscu.

Przesadzanie – co 1-3 lata (częściej kiedy podlewasz wodą wodociągową, rzadziej, gdy deszczówką). Używaj zmielonej kory. Duże kępy możesz rozdzielić na części z 3-5 zrośniętymi, dobrze wykształconymi pędami. Doniczki muszą mieć duże otwory odpływowe. Przez 7-10 dni po przesadzeniu nie podlewaj.

Przycinanie – przekwitły pęd zwykle zamiera. Gdy zżółknie – wytnij go u podstawy. Ale nie spiesz się z tym - na pędzie mogą znajdować się uśpione pąki.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

REKLAMA

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

Nowelizacja dyrektywy budynkowej: jak pilna potrzeba termomodernizacji budynków zmieni rynek usług budowlanych w Polsce

Termomodernizacja budynków stała się właśnie jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynków. To skutek nowelizacji dyrektywy budynkowej, przyjętej 12 marca 2024 r. przez Parlament Europejski. Zgodnie z nią między innymi od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, a te już istniejące – zmodernizowane.

Jak zaprosić batmana do ogrodu?

Możesz mieć batmana we własnym ogrodzie. Taki bohater potrafi zjeść od kilkuset do 2000 komarów jednej nocy i uchronić od niechcianych ukąszeń. Jak zwabić nietoperze do ogrodu? Jest na to kilka sposobów.

W Polsce rynek nieruchomości premium zyskuje na wartości, ale w porównaniu do Europy Zachodniej jest wiele do nadrobienia

W Polsce rośnie rynek nieruchomości premium. Największy potencjał w tym zakresie mają Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Kraków i Gdynia.

REKLAMA

Mało gruntów pod budownictwo mieszkaniowe. Jak temu zaradzić? Postulat odblokowania dostępu do gruntów KZN

Ostatnie lata dla rynku nieruchomości w Polsce to pasmo wyzwań. Zwłaszcza tempo wzrostu cen gruntów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową, utrzymujące się na poziomie około 20 proc. rocznie, miało istotny wpływ na dynamiczne zwiększanie się cen na rynku. Obecnie sektor stoi przed jeszcze poważniejszym problemem: brakiem dostępnych działek pod nowe inwestycje. Dotyka on przede wszystkim miast, gdzie grunty stają się towarem deficytowym, a konkurencja między inwestorami osiąga zenit.

Sprawdź, czy twój kompostownik jest legalny

Kompostownik na odpady kuchenne i skoszoną trawę to bardzo przydatny element ogrodu.  Dzięki niemu uzyskujemy naturalny nawóz, który użyźnia warzywnik i ogród. Warto jednak pamiętać, o tym że umieszczenie na działce kompostownika podlega pewnym prawnym ograniczeniom. Nie jest zatem wcale obojętne, gdzie i jakiej wielkości kompostownik postawimy na swojej działce.

REKLAMA