reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Pomieszczenie gospodarcze – jak je zorganizować

Pomieszczenie gospodarcze – jak je zorganizować

Pomieszczenia gospodarcze znajdują się w bardzo wielu domach jednorodzinnych. Najczęściej są to miejsca, których gromadzi się i przechowuje często nieużyteczne rzeczy. Podpowiadamy, jak zorganizować pomieszczenie gospodarcze, aby było bezpieczne.

W pomieszczeniu gospodarczym możesz przechowywać zarówno narzędzia potrzebne do pracy w ogrodzie, jak i różnego typu inne rzeczy, których nie używamy na co dzień.

Zabezpiecz wejście

Najważniejszą kwestią, o której należy pamiętać jest bezpieczeństwo. Szczególnie jeśli posiadamy dzieci lub zwierzęta, powinniśmy dopilnować, aby pomieszczenie gospodarcze było zamknięte na klucz lub kłódkę. Jeśli przechowujemy substancje niebezpieczne np. łatwopalne, powinniśmy pamiętać o ich odpowiednim zabezpieczeniu. Nigdy nie należy stawiać substancji łatwopalnych w pobliżu ogrzewania, gdyż grozi to wybuchem. Jeżeli posiadamy jakieś substancje w pojemnikach pod ciśnieniem, należy unikać układania na nich ciężkich przedmiotów, np. ciężkich skrzynek, a także ostrych przedmiotów, które mogłyby przedziurawić opakowania.

Narzędzia ogrodnicze

Kolejnym istotnym elementem organizowania pomieszczenia gospodarczego jest przygotowanie odpowiedniego miejsca do przechowywania narzędzi ogrodniczych. Miejsce to musi być przestronne, a narzędzia powinny być tak poukładane, aby odszukanie ich nie sprawiało kłopotu.

Zobacz także: Jakich narzędzi pomiarowych będziesz potrzebował

Pamiętaj, że zadbane narzędzia ogrodnicze dłużej ci służą. Po zakończonej pracy wytrzyj narzędzia wilgotną szmatką lub użyj detergentu, potem wytrzyj je do sucha.

Narzędzia takie jak sekatory czy piły ogrodowe każdorazowo po użyciu należy oczyścić i odkazić, aby zapobiec namnażaniu się grzybów. Metalowe narzędzia najlepiej konserwować używając do tego celu smaru, a drewniane używając np. oleju. Narzędzia ogrodnicze najlepiej przechowywać w formie wiszącej.

Zobacz także: Jak dbać o ścieżki i chodniki przed domem

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Iwona Kowalska-Matis

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama