reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Projekt ogrodu

Projekt ogrodu

Projekt ogrodu jest tak samo ważny jak projekt domu, dlatego aby ogród wyglądał ładnie i przy tym był funkcjonalny warto zatrudnić osobę, która znając zasady kompozycji, stworzy nam nasz mały raj.

Projektant to osoba, która fachowo dobierze i zaprojektuje nam kolorystycznie, pokrojowo i kompozycyjnie wszystkie elementy ogrodu, które sobie zażyczymy, lub pomoże doradzić, co byłoby najlepszym rozwiązaniem na naszej działce. Jest to o tyle pomocne, że gdy sami urządzamy działkę, często dobieramy przypadkowo i chaotycznie rośliny, które jak się w przyszłości okazuje muszą być przesadzone lub cały ogród wymaga zmian. Dlatego wcześniej warto zainwestować w projekt fachowca, co pomoże nam w przyszłości zaoszczędzić czas i pieniądze.

Co powinno się znaleźć w projekcie ogrodu?

Planowanie ogrodu to m. in. układ i dobór roślin, w tym ich krótka charakterystyka, projekt i układ kompozycyjny nawierzchni z propozycją samego materiału, lokalizacja, wygląd oraz możliwy projekt techniczny małej architektury (altan, trejaży, pergoli, tarasów, grilla, murków oporowych, stawów). Ponadto w projekcie mogą się znaleźć rozwiązania miejsc dla kompostownika, wybiegu, czy miejsca dla psa.

Często zawarte są w nim: wygląd ogrodzenia, śmietnika, oświetlenie i nawadnianie. Cena jest uzależniona od wykonywanej ilości elementów, ale warto zainwestować w projekt, który nie musi być przecież wykonywany całościowo – są możliwe realizacje częściowe, dzięki czemu nie musimy ponosić jednorazowych dużych kosztów, a w przyszłości nie pożałujemy decyzji, gdyż będziemy mieć harmonijny i współgrający ogród, w którym będziemy z przyjemnością spędzać czas.

Zobacz także: Ogród angielski

Od czego zaczynamy projektowanie ogrodu?

Wykonanie projektu rozpoczyna się od zebrania informacji przez projektanta: jest to rozmowa z właścicielami, tzw. wizja lokalna, polegająca na zapoznaniu się z terenem, zrobieniem zdjęć, pomiarów. Następnie zostają przedstawione inwestorom, co najmniej 2 koncepcje ogrodu, z których wybierana jest jedna i na jej podstawie wykonywany jest projekt techniczny, a potem realizacja.

Zwykle składowymi projektu są: inwentaryzacje, analizy terenowe, plansze projektowe terenu w kolorze i wersjach wiosennej, letniej, jesiennej, plansze projektowe terenu - techniczne wraz z wymiarowaniem, dobór i rozstaw roślin i detali nawierzchni, ciągów komunikacji, małej architektury, plansze projektowe detali, małej architektury: rzuty, przekroje, widoki, aksonometrie, perspektywy oraz inne na życzenie klienta.

Zobacz także: Ogród japoński

Ogród jako obiekt uformowany z tworzywa roślinnego ma zaspokoić tęsknotę człowieka do bezpiecznego kontaktu z przyrodą. Jest dziełem sztuki, kreowanym jako miejsce przyjemności, które ma spełniać oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Nie ważne czy posiadasz 8m2 czy 100m2 – każdą przestrzeń można zaaranżować w sposób odpowiadający Twoim wymaganiom, jako miejsce szczególnie przyjazne, gdzie można znaleźć swój azyl, uciec od szaleństwa pędzącego świata, wyciszyć się...

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autorzy:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Planowanie ogrodu to m. in. układ i dobór roślin, projekt i układ kompozycyjny nawierzchni, lokalizacja, wygląd oraz projekt techniczny małej architektury.
Planowanie ogrodu to m. in. układ i dobór roślin, projekt i układ kompozycyjny nawierzchni, lokalizacja, wygląd oraz projekt techniczny małej architektury.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kredyt Inkaso S.A.

Nowoczesna windykacja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama