reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Jaki iglak na świąteczną choinkę

Jaki iglak na świąteczną choinkę

Gdy kupujemy iglaka na świąteczną choinkę nie przyczyniajmy się do niszczenia kolejnych tysięcy drzew, wybierzmy taki gatunek, który po świętach przyjmie się w ogródku lub na balkonie. Iglak, świąteczna choinka może po świętach stać się dekoracją naszego ogródka, balkonu czy tarasu.

Zamiast drzewka ciętego kup drzewko w doniczce. Oczywiście może wystąpić problem z transportem, doniczka z ziemią jest ciężka. Jeżeli jednak wcześniej zorganizujesz zakupy możesz liczyć na dostawę choinki do domu, bo wiele szkółek oferuje taką usługę.

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego gatunku. Weź pod uwagę to, że drzewko musi wytrzymać przejście z minusowej temperatury, w której jest hodowane, do ciepła (ok. 20°C) i znów powrót do zimna. Gatunkami w miarę wytrzymałymi są opisane poniżej popularna jodła kaukaska, sosna czarna austriacka i świerk serbski.

Zobacz także: Kilka pomysłów na udekorowanie choinki

Jodła kaukaska

To drzewko przy odpowiednich warunkach może wyrosnąć nawet na wysokość 30 m, osiągając średnicę 12 m. Ma igły długości 3 cm, rozłożone na gałązce grzebieniasto, z wierzchu są ciemnozielone, od spodu srebrzystoszare. Rodzi imponujące szyszki długości 12–15 cm, które latem są zielone, zimą zaś przybierają barwę fioletową. Ta odmiana jodły lubi zwykłą glebę, to będzie rosła również na wapiennej.

Choć drzewko przyjmuje się powoli po pewnym czasie tworzy bardzo ładny stożek z poziomych gałązek.

Sosna czarna austriacka

Sosna czarna austriacka może rośnie do 25 m wysokości i 10 m średnicy. Dobrze się czuje w glebie zwykłej, a nawet suchej i wapiennej. Jako, że znosi zanieczyszczenia powietrza nadaje się doskonale do miasta. To drzewko o spękanej, ciemnoszarej korowinie i sztywnych ciemnozielonych długich igłach rośnie bardzo szybko, jeżeli posadzimy je na słonecznym stanowisku i zapewnimy obfite podlewanie.

Świerk serbski

Wysokość: 30 m Średnica: 3 m Gleba: zwykła, a także wapienna. Drzewko to charakteryzuje się bardzo wąską sylwetką. Jego gałązki są krótkie i łukowato wygięte. Igły ciemnozielone z wierzchu pod spodem mają barwę szaro niebieską. Jego atutem są szyszki, które zmieniają barwę od fioletowo-niebieskiej do brunatnej. Co więcej każdej wiosny świerk ten zdobi swoje gałązki w efektowne czerwone pąki.

Jak postępować z choinką doniczkową

  • Przetrzymuj choinkę tam gdzie jest chłodno (balkon, ogród, piwnica). Zadbaj o to, aby jak najkrócej przebywała w domu, najlepiej tylko kilka dni świąt.
  • Przed postawieniem w domu nawodnij drzewko umieszczając je wraz z doniczką na co najmniej godzinę w letniej wodzie.
  • Postaw ją z dala od grzejników i kominka. W wypadku ogrzewania podłogowego umieść je na drewnianej podkładce lub stołku.
  • Po świętach wynieś choinkę do chłodnego pomieszczenia, aby mogła stopniowo przyzwyczaić się do zmiany temperatur.
  • Jeśli chcesz drzewko posadzić w ogrodzie, najlepszym czasem na to jest marzec.

Zobacz także: Najmodniejsza choinka już w Twoim domu

 Opracowane na podstawie: "Iglaki w ogrodzie" Philippe Asseray

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Iglak, świąteczna choinka może po świętach stać się dekoracją naszego ogródka, balkonu czy tarasu.
Iglak, świąteczna choinka może po świętach stać się dekoracją naszego ogródka, balkonu czy tarasu.

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

WFY Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama