| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Czy wiesz kiedy najlepiej sadzić drzewa i krzewy owocowe w ogrodzie?

Czy wiesz kiedy najlepiej sadzić drzewa i krzewy owocowe w ogrodzie?


Pragniesz posadzić w swoim ogrodzie drzewa lub krzewy owocowe? Nic tak nie cieszy jak owoce z domowego sadu! Możesz oczywiście nie mieć miejsca na całą hodowlę, ale kilka drzewek lub krzewów na pewno wzbogaci Twój ogród i to nie tylko w świeże owoce!


 Drzewka i krzewy owocowe sadzimy jesienią. Najlepiej od końca września do wystąpienia pierwszych przymrozków.

 Przed posadzeniem roślin należy dokładnie przekopać ziemię, pozbyć się chwastów, a także zasilić nawozem ( np. kompostem).

 Pamiętaj, że rośliny młode łatwiej się przyjmują. Możesz także kupić rośliny w pojemnikach – te możesz sadzić niemalże przez cały rok, ponieważ mają o wiele mocniejszy system korzeniowy.

 Wzrost drzewka zależy od ziemi, na której będzie rosło. Dlatego dobrze przed posadzeniem wykonać czynności zawarte w punkcie 2.

 Przy sadzeniu musisz pamiętać, aby dołek był odpowiednio szeroki – korzenie rośliny muszą w nim swobodnie spoczywać. Zapełniamy dołek ziemią, cały czas ją ubijając. Przed położeniem wierzchniej warstwy należy obficie podlać roślinę!

 Na zimę należy usypać wokół rośliny kopce z ziemi. Zabezpieczy to korzenie przed mrozem.


Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR
PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

RESET2 Oprogramowanie sp. z o.o. sp.k.

RESET2 Oprogramowanie sp. z o.o. sp.k. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »