reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Gdzie i kiedy kupować iglaki?

Gdzie i kiedy kupować iglaki?

Jeśli kupujesz iglaki w supermarkecie, wybierz się tam pod koniec tygodnia. Jeśli wolisz kupić iglaki w szkółce, odpowiednią porą na zakupy będzie koniec jesieni. Zanim kupisz iglaki korespondencyjnie, sprawdź renomę producenta.

Iglaki w supermarkecie

W supermarketach, nawet tych, które posiadają odrębne stoiska ogrodnicze, asortyment gatunków i odmian jest bardzo ubogi, nazwy na etykietach bywają błędne a sprzedawca nie daje żadnej gwarancji.

Najlepszym momentem na zakup iglaków jest dzień, w którym zostały one dostarczone do sklepu, zazwyczaj jest to koniec tygodnia. Warunki przechowywania roślin w sklepach pozostawiają wiele do życzenia, brak tu odpowiedniej temperatury, nie zawsze rośliny są odpowiednio podlewane.

Zobacz także: Dodatki do gleby

Iglaki w ośrodku ogrodniczym

Tutaj możemy liczyć na bardzo szeroki asortyment. Iglaki przechowywane są na zewnątrz, co jest bardzo korzystne. Co do etykiet to zawsze w razie wątpliwości możemy zasięgnąć porady wyspecjalizowanych sprzedawców.

Najlepiej kupować w środku tygodnia, kiedy ruch w sklepie jest niewielki. Dzięki temu personel sklepu może nam poświęcić dużo czasu i pomóc przy wyborze, czy transporcie.

Iglaki w szkółce

Szkółka to nie tylko sklep, lecz również miejsce uprawy roślin. Wybierając się na zakupy w takie miejsce załóżmy odpowiednie obuwie. Atutem kupna jest nie tylko niższa cena lecz również możliwość zasięgnięcia fachowych informacji na temat tego jak iglak sobie radzi w warunkach zbliżonych do naszych.

Do szkółki najlepiej wybrać się jesienią. To okres wykopywania roślin i szkółkarze są bardzo zajęci, dlatego warto poprzedzić spotkanie wcześniejszym umówieniem się. Szkółkarze często oferują dowóz zamówionego towaru do domu, jednak zazwyczaj zwiększa to koszty zakupu.

Kupowanie iglaków korespondencyjnie i przez internet

Dziś w ten sposób możemy kupić również iglaki, nie tylko małe roślinki, czy nasiona. Pamiętajmy jednak, że każdy egzemplarz jest wyposażony w donicę z ziemią, więc koszty przesyłki mogą bardzo wzrosnąć. Taki rodzaj zakupów jest zalecany, jeżeli kupujemy odmianę bardzo rzadką, z uprawy położonej wiele kilometrów od miejsca zamieszkania. Zawsze warto wcześniej poczytać trochę o danym producencie, sprawdzić czy dotychczasowi klienci są zadowoleni.

Zobacz także: Iglaki o ozdobnych szyszkach

Korespondencyjnie możemy kupować przez cały rok, z wyłączeniem mroźnych dni. Pamiętajmy, aby dokładnie czytać katalog. W każdym powinny się znaleźć: wymagania uprawowe, wysokość dorosłego drzewka, oraz wysokość kupowanego przez nas egzemplarza.

Święta roślin

Każdy, a szczególnie początkujący ogrodnik amator powinien choć raz wybrać się na tego typu imprezę. To świetna okazja aby na żywo porównać oferty różnych producentów, możemy również porozmawiać ze specjalistami, poznać nowości i odmiany rzadkie. Warto również przyjrzeć się sposobom eksponowania roślin, aby potem wykorzystać je we własnym ogrodzie

Opracowane na podstawie: "Iglaki w ogrodzie" Philippe Asseray.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Iglaki. Fot. Fotolia
Iglaki. Fot. Fotolia

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adam Wiśniewski

Praktyk biznesu, zarządzania stresem i pracy z traumami za pomocą ciała i oddechu. Przez ostatnie 16 lat pracował dla czterech banków, międzynarodowej korporacji ubezpieczeniowej i biura maklerskiego. Kierował spółką doradczo-sprzedażową. Partner/Trener Metody Warstwy®

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama