| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Rośliny cebulowe do sadzenia na jesieni

Rośliny cebulowe do sadzenia na jesieni

Rośliny cebulowe do sadzenia jesienią upiększą nasz ogród wiosną i latem. Cebulica, hiacynt czy cyklamen będą cieszyć nasze oczy kolorowymi kwiatami przez całą wiosnę i lato. Pamiętajmy o tym, że rośliny cebulowe musimy zasadzić już teraz.

Brodiaea

Jej kwiaty mają fioletowy kolor, wąskie płatki promieniście otaczają pręcik. Osiągają średnicę 5 cm. Roślina osiąga wysokość 45 cm. Cebulki należy sadzić we wrześniu. Kwitnie od kwietnia do maja.

Cebulica

Jej kwiaty mają dzwonkowaty kształt. Mają różne kolory: biały, różowy i niebieski. Rośnie na wysokość 25 cm. Lubi rosnąć w nasłonecznionych lub lekko zacienionych miejscach. Należy ją sadzić we wrześniu lub październiku. Kwitnie od maja do czerwca.

Zobacz także: Rośliny cebulowe do sadzenia na wiosnę

Cyklamen

Jej kwiaty o kolorze czerwonym bardzo mocno pachną. Liście mają ozdobne pręgowanie. Rośnie na wysokość 8–10 cm. Należy ją sadzić we wrześniu na głębokość do 30 cm. Kwitnie w sierpniu.

Hiacynt

Jej kwiaty mają różne kolory: pomarańczowy, żółty, biały, różowy lub niebieski. Wyrastają w gronie na szczycie łodygi. Może kwitnąć w nasłonecznionych miejscach oraz w zacienionych. Rośnie na wysokość 16–25 cm. Kwitnie od kwietnia do maja.

Krokus

Ma kwiaty o różnych kolorach: białe, żółte, fioletowe lub szaroniebieskie z brązowymi smugami. Rośnie na wysokość 10–15 cm. Należy sadzić cebulki w sierpniu lub we wrześniu. Kwitnie w marcu.

Narcyz

Kwiat ma różne kolory, w zależności od odmiany rośliny: białe, żółte, białe z żółtym przykoronkiem. Narcyzy występują również w odmianach, które mają zwielokrotnioną liczbą płatków. Rośnie na wysokość 60–100 cm.

Przebiśnieg

Jego kwiaty są białe, dzwonkowate. Rośnie na wysokość 10–15 cm. Należy sadzić cebulki we wrześniu na głębokości 5–8cm. Kwitnie od lutego do marca.

Tulipan

Tak jak narcyz, ma wiele odmian, które różnią się zarówno kształtem kielicha, wysokością, jak i kolorem. Najlepiej kwitnie w nasłonecznionych miejscach na żyznych glebach. Kwitnie od kwietnia do maja.

Zobacz także: Jak dbać o rośliny cebulowe

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Rośliny cebulowe do sadzenia jesienią upiększą nasz ogród wiosną i latem.
Rośliny cebulowe do sadzenia jesienią upiększą nasz ogród wiosną i latem.

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Galt

Prawo, podatki, księgowość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »