Drzewa na działce budowlanej - zabezpieczenie na czas budowy i nawierzchnia brukowana pod drzewami
Czasem można odnieść wrażenie, że szczytem marzeń większości inwestorów planujących budowę domu jednorodzinnego jest płaska działka o dobrych proporcjach, pozbawiona jakichkolwiek dodatkowych elementów takich jak na przykład duże, stare drzewa. Projektant i inwestor mają wtedy absolutną dowolność, zarówno przy kształtowaniu bryły budynku i jego lokalizacji, jak i przy projektowaniu zagospodarowania działki. Dobór nawierzchni brukowanych ogranicza się wtedy jedynie do odpowiedniego zestawienia kształtu, koloru i faktury kostki i elementów dodatkowych, oraz wymyślenia układu nawierzchni zgodnego z wizją projektanta oraz gustem i możliwościami inwestora. Następnie trzeba tylko przetransponować ideę w rzeczywistość - co przy sprawnej ekipie wykonawczej również nie nastręcza problemów. »
Jak porozumiewają się pszczoły?
Tańce wywijane i wydzielanie feromonów to nie jedyne sposoby komunikacji pszczół. W niektórych sytuacjach, np. przed wyjściem trutni z ula czy kiedy matka składa za mało jaj, pszczoły dają sobie sygnały za pomocą drgań skrzydeł - pokazują badania polskich naukowców. »
Czysty i bezpieczny - jak przygotować basen do sezonu?
Aktualizacja: 02.04.2015
Jak przygotować basen do okresu letniego, aby był bezpieczny w użytkowaniu? W pierwszej kolejności powinniśmy pomyśleć o oczyszczeniu basenu z nieczystości pozostałych po zimie. Powinniśmy sprawdzić filtr, a także pomyśleć o środkach, które zapobiegną rozwojowi glonów i spowolną proces mętnienia wody. »
Zakup myjki w czterech krokach
Aktualizacja: 26.03.2015
Myjki używamy najczęściej do mycia samochodu, ale można ją też spokojnie stosować do czyszczenia mebli ogrodowych, schodów, kostki brukowej, dachów, czy elewacji. Przed zakupem warto zastanowić się do czego będziemy chcieli ją wykorzystywać i poszukać myjki z odpowiednimi akcesoriami. »
Jak zbudować inspekt w ogrodzie? Poradnik
Aktualizacja: 18.03.2015
Inspekt w ogrodzie to nic innego jak specjalna skrzynia, które umożliwia uprawę roślin np. podczas zimy. Inspekt – to skrzynia, najczęściej wykonana z drewna, która od góry przykryta jest oknem inspektowym. Inspekt może być wpuszczona w ziemię na stałe, można też wykonać – przenośny. »
Przegląd kosiarki na wiosnę – co warto sprawdzić?
Aktualizacja: 17.03.2015
Przegląd narzędzi ogrodniczych, to jedna z ważniejszych czynności przed rozpoczęciem czynności pielęgnacyjnych w ogrodzie na wiosnę. Kosiarka jest jednym z tych urządzeń, które najczęściej wykorzystujemy w ogrodzie. Z tego właśnie powodu powinniśmy zadbać o nią w pierwszej kolejności. »
Aktualizacja: 09.03.2015
Wiosna to dobry czas, aby zastanowić się nad aranżacją ogrodu. Jak zaaranżować ogród, aby był miły dla oka i funkcjonalny? Ogród możemy zaprojektować samemu lub z pomocą architekta zieleni. Zobacz przykładowe aranżacja ogrodu. »
Aktualizacja: 24.02.2015
Gazony to duże ozdobne kształtki betonowe stosowane w aranżacji terenów zielonych. Gazony to prostopadłościenne elementy o niewielkich wymiarach nie posiadające dna. Dostępne w wielu koloraj najczęściej są wykorzystywane do budowania ścian oporowych w ogrodzie lub tworzenia ciekawych kompozycji w przestrzeniach ogrodów. »
Aktualizacja: 28.01.2015
Jak prawidłowo ciąć drewno? Przede wszystkim w pierwszej kolejności należy wyposażyć się w dobre narzędzia. Jęśli planujesz ciąć drzewo do kominka, wybierz drzewo najlepsze na opał. Największą wartość opałową mają drzewa liściaste - grab, buk, dąb i jesion. »
Pomysł na prezent bożonarodzeniowy – od Husqvarna
Aktualizacja: 10.12.2014
Jak co roku w okresie świąt cieszymy się towarzystwem rodziny oraz przyjaciół. W każde boże narodzenie obdarowujemy ich podarkami. Jeśli masz w rodzinie lub wśród znajomych miłośnika roślin, lub kogoś kto swój wolny czas spędza w ogrodzie lub działce - Husqvarna ma kilka propozycji na prezenty. »
Jak rąbać drewno niczym profesjonalny Drwal?
Aktualizacja: 28.01.2015
W okresie jesiennym rąbanie drwa jest na porządku dziennym. Robimy porządki w ogrodzie i rozdrabniamy drewno na opał. Jak przygotować się do rąbania drewna i jakich narzędzi użyć – radzi ekspert firmy Gardena. »
Projekt schodów w ogrodzie. Poradnik
Aktualizacja: 08.12.2014
Jak zaprojektować schody w ogrodzie? Na początku należy wyznaczyć miejsce, w którym będą znajdować się schody. Potem, zaprojektować wygodne stopnie. Zobacz poradnik, jak zaprojektować i zbudować schody w ogrodzie. »
Budujemy budkę dla nietoperzy. Poradnik
Aktualizacja: 24.07.2020
Jak zbudować budkę dla nietoperzy – to proste. Wystarczą listwy z drewna, najlepiej miękkiego, deska drewniana i płyta np. pilśniowa. Zobacz jak krok po kroku zbudować budkę dla nietoperzy. »
Czym karmić ptaki zimą? Poradnik
Aktualizacja: 17.10.2014
Dokarmienie ptaków zimą wcale nie jest takie proste jak się wielu osobom może wydawać. Ptaki nie jedzą chleba a stare jedzenie może im poważnie zaszkodzić. Wiele gatunków ptaków ma także swoje upodobania: Jemiołuszka - bardzo lubi owoce takie jak: jagody, porzeczki i winogrona. Sikorka - słoninę, orzechy i drobne nasiona. Zobacz poradnik, jak mądrze dokarmiać ptaki zimą. »
Jak uprawiać drzewko oliwne? Poradnik
Aktualizacja: 28.01.2015
W jaki sposób uprawiać drzewko oliwne? Czy można je uprawiać na balkonie, czy lepiej uprawiać w domu? Jak często drzewko oliwne powinno być podlewane i nawożone? Jak często należy je przycinać. Zobacz poradnik. »
Preparaty do czyszczenia nagrobków- który wybrać?
Aktualizacja: 08.10.2014
Środki do czyszczenia nagrobków są różne. Każdy produkt charakteryzują inne właściwości oraz co najważniejsze cena. W zależności jaki efekt chcemy uzyskać powinniśmy wybrać produkt, który spełni nasze oczekiwania. Zobacz listę najpopularniejszych preparatów do czyszczenia nagrobków na rynku. »
Taras na gruncie - budowa. Krok po kroku
Aktualizacja: 02.10.2014
"Taras na gruncie" to szybki sposób budowy tarasu. "Taras na gruncie" czasami mylony jest z "tarasem na płycie" - są między nimi znaczne różnice. Budowa "tarasu na płycie"trwa ok. miesiąca, taras na gruncie można wykonać znacznie szybciej, ponadto "taras na gruncie: jest o połowę tańszy w wykonaniu, niż "taras na płycie". »
Łatwiejsza kwalifikacja urządzeń grzewczych i materiałów w programie „Czyste Powietrze”