| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Umowy > Umowa o ustanowienie służebności na nieruchomości

Umowa o ustanowienie służebności na nieruchomości

Służebność powstaje na mocy umowy pomiędzy zainteresowanymi podmiotami lub na podstawie orzeczenia sądu, który podlega stosownemu wpisowi do księgi wieczystej. Służebność jako ograniczone prawo rzeczowe może być ustanowiona tylko na nieruchomości.

5.      Na mocy niniejszej umowy strony wnoszą o wpisanie w dziale III KW wskazanej powyżej służebności osobistej przechodu na rzecz Pani Magdaleny Kowalskiej, córki Kazimierza i Joanny.

6.      Strony określają wartość świadczenia na 3 000 zł za 5 lat.

7.      Pani Magdalena Kowalska jednorazowo wpłaca Pani Katarzynie Malickiej kwotę powyżej wskazaną.

8.      Notariusz poinformował strony o treści art. 3-6 ustawy z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych oraz art. 56 ustawy –Kodeks Karny.

9.      Notariusz pobrał gotówką: od podatku od czynności cywilnoprawnych, opłatę sądową, taksę notarialną oraz VAT od taksy notarialnej.

10.   Akt został stroną odczytany. Wobec czego strony uznają bez zastrzeżeń, że akt jest zgodny w treści sporządzonej i odczytanej ze złożonymi oświadczeniami woli, co stwierdzają własnoręcznymi podpisami: Notariusz, Katarzyna Malicka, Magdalena Kowalska.

Zobacz także serwis: Kupno-sprzedaż nieruchomości

Czytaj także

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Umowa o ustanowienie służebności na nieruchomości zawierana jest pomiędzy zainteresowanymi podmiotami lub na podstawie orzeczenia sądu, który następnie podlega stosownemu wpisowi do księgi wieczystej.
Umowa o ustanowienie służebności na nieruchomości zawierana jest pomiędzy zainteresowanymi podmiotami lub na podstawie orzeczenia sądu, który następnie podlega stosownemu wpisowi do księgi wieczystej.

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Bush Taxi Off-Road Centre

Firma Bush Taxi to centrum sprzedaży oraz montażu profesjonalnych akcesoriów przeznaczonych do wszystkich pojazdów terenowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK