reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Podatki > Wyższy podatek od nieruchomości w Opolu od 2021 r.

Wyższy podatek od nieruchomości w Opolu od 2021 r.

Radni w Opolu uchwalili podwyżki podatków i opłat na 2021 r. Podatki od nieruchomości na terenie miasta Opole wzrosną średnio o kilka procent.

Na czwartkowej (29 października) sesji radni miasta Opole przyjęli uchwałę o podniesieniu cen biletów MZK, podatku gruntowego oraz wprowadzili nową opłatę za wody opadowe odprowadzane do kanalizacji burzowej. Powodem podwyżek ma być m.in. inflacja oraz skutki ekonomiczne pandemii.

Podatek od nieruchomości w górę

Zgodnie z decyzją radnych, od nowego roku podatki od nieruchomości na terenie miasta Opole wzrosną średnio o kilka procent - w nieco większym stopniu na terenie dzielnic miasta powstałych z przyłączonych niedawno sołectw, gdzie obowiązywały niższe stawki od tych w "starym" Opolu.

Podwyżki cen biletów

Podniesione zostaną także ceny biletów komunikacji miejskiej. Za jednorazowy bilet normalny trzeba będzie zapłacić 3 złote, zamiast jak to tej pory - 2,60. Wzrastają także ceny biletów okresowych. Podwyżki dla uczniów i rencistów będą nieco mniej uciążliwe, ponieważ postanowiono podnieść przysługującą tym dwóm grupom zniżki z 40 do 50 proc. ceny biletu. Przykładowo - bilet 30 dniowy na okaziciela miejski będzie kosztował 140 złotych (normalny) i 70 (ulgowy).

Nowa opłata za deszczówkę

Wprowadzona zostaje nowa opłata za deszczówkę odprowadzaną do kanalizacji burzowej. Ustalono stawkę w wysokości 29 groszy za metr sześcienny. Rada odrzuciła wniosek radnych klubu KO o ustalenie tańszych biletów komunikacji miejskiej dla osób bezrobotnych oraz korzystających z opieki społecznej.

autor: Marek Szczepanik
masz/ dym/

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Siwka

Maciej Siwka jest adwokatem, partnerem zarządzającym w Kancelarii Achtelik Siwka i Wspólnicy Adwokaci i Radcy Prawni sp. p. z siedzibą w Katowicach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama