| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Podatki > Czynności wyłączające z możliwości skorzystania z wyboru podatku liniowego

Czynności wyłączające z możliwości skorzystania z wyboru podatku liniowego


Wówczas, gdy podatnik dokonał wyboru opodatkowania w formie podatku liniowego, a następnie w ciągu roku podatkowego uzyskała przychody z tytułu świadczenia usług na rzecz obecnego lub też byłego pracodawcy – to zostanie on wyłączony z możliwości skorzystania z podatku liniowego.

Istnieją przypadki, w których podatnik nie ma możliwości skorzystać z wyboru opodatkowania w formie podatku liniowego. Do tych przypadków należą:

1. Jeżeli podatnik uzyskuje przychody za świadczenie usług na rzecz obecnego lub też byłego pracodawcy to nie można skorzystać z w/w formy opodatkowania w danym roku podatkowym.

Zobacz serwis: Umowy w nieruchomościach

2. Jeżeli podatnik wykonał czynności w ramach spółdzielczego stosunku pracy.

3. Jeżeli podatnik wykonał czynności w ramach stosunku pracy.

4. Jeżeli podatnik wykonał czynności w roku poprzedzającym rok podatkowy.

5. Jeżeli podatnik wykonał czynności w danym roku podatkowym.

6. Jeżeli podatnik dokonał wyboru opodatkowania w formie podatku liniowego, a następnie w ciągu roku podatkowego uzyskała przychody z tytułu świadczenia usług na rzecz obecnego lub też byłego pracodawcy.

Wówczas, gdy podatnik wybierze opodatkowanie w formie podatku liniowego, a następnie w ciągu roku podatkowego uzyska przychody z tytułu świadczenia usług na rzecz obecnego lub też byłego pracodawcy – nie będzie on mógł skorzystać z opodatkowania w formie podatku liniowego oraz poniesie on konsekwencje z tego tytułu. Oznacza to, iż podatnik powinien dokonać wpłaty zaliczki na podatek według zasad ogólnych, przy wykorzystaniu progresywnej skali podatkowej. Zobowiązany jest on także do zapłaty wszelkich odsetek z tytułu zaległych należności podatkowych za zaliczki.

Zobacz także serwis: Budowa i remont

Podstawa Prawna:

Ustawa z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2010 r. nr 51, poz. 307 ze zm.).

Czytaj także

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jeżeli podatnik dokonał wyboru opodatkowania w formie podatku liniowego, a następnie w ciągu roku podatkowego uzyskała przychody z tytułu świadczenia usług na rzecz obecnego lub też byłego pracodawcy, zostanie on wyłączony z możliwości skorzystania z podatku liniowego.
Jeżeli podatnik dokonał wyboru opodatkowania w formie podatku liniowego, a następnie w ciągu roku podatkowego uzyskała przychody z tytułu świadczenia usług na rzecz obecnego lub też byłego pracodawcy, zostanie on wyłączony z możliwości skorzystania z podatku liniowego.

Webinarium: VAT 2018: split payment, faktura do paragonu, ograniczenia prawa do odliczenia VAT i inne ważne zmiany146.37 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Daniela Wybrańczyk

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK