| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Nieruchomości za granicą > Zakup nieruchomości bez ograniczeń w Luksemburgu

Zakup nieruchomości bez ograniczeń w Luksemburgu


Na terenie Luksemburga cudzoziemcy nabywają nieruchomości na takich samych zasadach, jak obywatele tego kraju. Jedyne ograniczenia stosowane wobec cudzoziemców dotyczą użytkowania nieruchomości oraz nabywania nieruchomości nadgranicznych.

W przypadku nabywania nieruchomości na kredyt w Luksemburgu – umowa kredytowa wraz z podpisem aktu notarialnego odbywa się pomiędzy bankiem a notariuszem. Natomiast obcokrajowiec ma wyznaczony termin do złożenia dodatkowego podpisu. Z pewnością dużym udogodnieniem dla cudzoziemca jest to, że zarówno akt notarialny, jak i umowa kredytu podpisywana jest tego samego dnia. W tym samym dniu obcokrajowiec załatwia także wszelkie dodatkowe formalności związane z prowizją, zabezpieczeniem. Ostatecznie otrzymuje od projekt aktu notarialnego.

Zobacz serwis: Dom i działka

Luksemburg jest państwem położonym w Europie zachodniej, które graniczy z Belgią od północy i zachodu, z Francją od południa, Niemcami od wschodu. W Luksemburgu obcokrajowcy mają prawo do swobodnego nabywania nieruchomości. Ponadto przepisy luksemburskie nakładają na cudzoziemców pewne ograniczenia w tej kwestii. Obcokrajowiec w zakresie nabywania nieruchomości nadgranicznych winien uzyskać stosowne zezwolenie właściwego prefekta prowincji.

Należy wskazać, że na terenie Luksemburga istnieje ograniczenie stosowane przez władze zarówno w stosunku do cudzoziemców, jak i obywateli tego kraju w kwestii użytkowania wieczystego, które winno być zgodne ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem.

W Luksemburgu nie ma kompleksowej regulacji prawnej w odniesieniu do obrotu ziemią oraz terenami leśnymi. Ponadto nie ma odrębnego uregulowania tej kwestii dla obcokrajowców i obywateli Luksemburga. Lasy, które należą do miasta, gminy lub państwa mogą zostać sprzedane w drodze przetargów. Co ciekawe lasy są traktowane jako grunty i drzewa. Jest to wyjątkowy sposób sprzedaży, który nie ma wpływu na obrót nieruchomościami na rynku.

Podsumowując warto dodać, że odmiennie niż w przypadku Polski, na terenie Luksemburga potencjalny nabywca staje się właścicielem gruntu w chwili podpisania aktu notarialnego. Co oznacza, że może on stać się właścicielem nawet przed rozpoczęciem budowy nieruchomości.

Zobacz także serwis: Dom i Prawo

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jedyne ograniczenia stosowane wobec cudzoziemców nabywająych ziemię w Luksemburgu dotyczą użytkowania nieruchomości oraz nabywania nieruchomości nadgranicznych.
Jedyne ograniczenia stosowane wobec cudzoziemców nabywająych ziemię w Luksemburgu dotyczą użytkowania nieruchomości oraz nabywania nieruchomości nadgranicznych.

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia

branżowa organizacja pracodawców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »