Kategorie

Jakie udogodnienia mają nowoczesne osiedla?

Nowoczesne udogodnienia na nowych osiedlach
Nowoczesne udogodnienia na nowych osiedlach
Nowoczesne osiedle. Deweloperzy rozumieją, że konkurencja na ich rynku jest olbrzymia, więc prześcigają się w wymyślaniu nowych udogodnień dla przyszłych mieszkańców. Nabywcy coraz częściej szukają spersonalizowanej oferty i wybierają już nie tyle samo lokum, co miejsce do komfortowego życia, które najlepiej zaspokaja ich potrzeby. Przyjrzyjmy się, jakie udogodnienia najczęściej spotkać można u deweloperów, chcących iść z duchem czasu.

Nowoczesne osiedle - pierwszeństwo dla niepełnosprawnych

Obecnie deweloperzy na różne sposoby starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców swoich osiedli. Podstawą jest dla nich przystosowanie inwestycji pod kątem osób niepełnosprawnych, tak by mogli oni swobodnie poruszać się po jej terenie. Ważne w tym przypadku jest odpowiednie dostosowanie powierzchni – niskie progi, ruchome platformy, szersze i dobrze oznaczone miejsca parkingowe, łagodne zjazdy z chodników oraz specjalnie zaprojektowane podjazdy do klatek. Co więcej, nawet jeśli w planie inwestycji nie było wyszczególnionych tego typu udogodnień, to na etapie budowania bardzo często można jeszcze uwzględnić indywidualne preferencje i potrzeby mieszkańców.

Komfort życia na osiedlu

Coraz częściej deweloperzy przywiązują uwagę do rozbudowanej infrastruktury osiedlowej oraz specjalnych stref wypoczynkowych dla mieszkańców. Są to m.in. place zabaw, tereny rekreacyjne, ogródki czy też inne miejsca przeznaczone do integracji sąsiedzkich. Deweloperzy tworzą obecnie osiedla będące niejako miniaturą miasta w mieście. To przestrzeń na tyle skrupulatnie i ergonomicznie zaplanowana, by mieszkańcy mogli czuć się w niej swobodnie i odpoczywać tak jak lubią. Nabywcy najczęściej cenią sobie przede wszystkim bliskość natury i szeroki wachlarz miejsc przeznaczonych do aktywnego wypoczynku. Równie ważna jest dla nich dostępność stref gastronomicznych oraz małych sklepów osiedlowych. W dzisiejszych zabudowaniach często spotyka się więc rozwiązanie, które pozwala świetnie zaspokoić te potrzeby - wynajmowanie pomieszczeń w najniższych kondygnacjach konkretnym klientom biznesowym. Mogą to być sklepy, restauracje, kawiarnie, salony fryzjerskie lub też inne usługi.

Systemy Smart Home na osiedlu

W najnowszych inwestycjach deweloperskich popularność zyskują tzw. systemy Smart Home. Pozwalają one w wygodny sposób zdalnie sterować urządzeniami znajdującymi się w mieszkaniu. Lista udogodnień, które można zaprogramować w takim systemie, jest bardzo długa. Są to m.in. komendy głosowe sterujące oświetleniem, rolety sterowane z poziomu smartfona, inteligentne gniazdka, nowoczesne termostaty umożliwiające zdalną kontrolę nad temperaturą powietrza w mieszkaniu, zintegrowane elementy zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz przeciwwłamaniowych, zdalny monitoring całego budynku. To tylko niektóre z innowacyjnych możliwości, które są oferowane przez nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Wszystko w imię jak największej wygody i bezpieczeństwa użytkowników. Poczucie zwiększonej kontroli nad swoim domem to jedna z kluczowych kwestii dla współczesnych nabywców. Chcą oni czuć komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo z nim związane.

Elektromobilność na osiedlu

Bardzo ciekawym udogodnieniem dla mieszkańców są również osiedlowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Liczba użytkowników takich pojazdów zwiększa się z roku na rok, więc deweloperzy zaczynają nawiązywać współpracę z podmiotami rynkowymi, oferującymi instalację nowoczesnych stacji na osiedlowych parkingach. - Elektromobilność stała się modna i pożądana. Koncerny motoryzacyjne już od dawna poszerzają swoje oferty dostępnych modeli o wersje z napędem elektrycznym, gdyż wzrasta na nie popyt. Jako społeczeństwo stajemy się coraz bardziej rozważni w swoim myśleniu o świecie i nie chcemy bez powodu go zanieczyszczać. Szczególnie u ludzi młodych rośnie świadomość w tej kwestii i to właśnie oni mogą przyczynić się do gwałtownego skoku zapotrzebowania na pojazdy zasilane elektrycznością. Statystyki mówią, że po polskich drogach jeździ już ponad 6 tysięcy aut elektrycznych. Intensywny rozwój elektromobilności to więc w zasadzie kwestia czasu, natomiast miejsca parkingowe ze specjalną stacją ładowania aut elektrycznych mogą stać się w niedalekiej przyszłości kluczowym kryterium wyboru przy zakupie mieszkania. - mówi Gregory Radek z firmy Amperi, projektującej inteligentne systemy ładowarek dla parkingów wielostanowiskowych - Upowszechnianie się samochodów elektrycznych pociąga za sobą zapotrzebowanie na infrastrukturę ładowania w miejscu zamieszkania- zauważa Joanna Makola z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych. Wskazuje też, dlaczego ładowanie pojazdu w miejscu zamieszkania jest pożądane przez klientów - Podstawowym sposobem zasilania baterii jest podłączenie pojazdu do ładowarki na czas spoczynku nocnego. Jest to tak zwane ładowanie nocne, przydomowe. Mimo wszystko, obecna oferta deweloperów w tym zakresie jest znikoma. Uwzględniając jednak bardzo dynamiczny rozwój elektromobilności, można być pewnym, że w przyszłości dostęp do ładowarki pojazdów elektrycznych stanie się niebagatelnie istotny z punktu widzenia nabywców.

Udogodnienia dla mieszkańców potrafią przyjmować różne formy. Poczynając od tych uznawanych obecnie za podstawowe, jak garaże podziemne czy też odpowiednia izolacja akustyczna, aż po te bardziej nowoczesne i szczególnie spersonalizowane, jak zasilanie ekologiczną energią przez fotowoltaikę, systemy Smart Home czy stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Co prawda ich cena może w niektórych przypadkach mocno uderzyć klientów po kieszeni, ale z drugiej strony takie usprawnienia mieszkań znacznie zwiększają nasze poczucie komfortu i bezpieczeństwa. W wielu przypadkach to przecież główne czynniki decydujące o zakupie wymarzonego M.

Amperi

Poszerzaj swoją wiedzę, korzystając z naszej oferty
Webinarium: SLIM VAT 2 – Ulga na złe długi + Certyfikat gwarantowany
Webinarium: SLIM VAT 2 – Ulga na złe długi + Certyfikat gwarantowany
Tylko teraz
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • kowalscy175
    2021-08-16 11:23:37
    Super, jak my kupowaliśmy mieszkanie to nie było takich udogodnień. Sami wyposażyliśmy je w irobota, nagłośnienie i zrobiliśmy sobie domową siłownię z mini spa. Komfort to podstawa, zwłaszcza po całym dniu pracy.
    0
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Dom
1 sty 2000
19 wrz 2021
Zakres dat:
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Dotacje na wymianę pieców w budynkach wielorodzinnych i Mój Prąd 4.0. - w 2022 roku

Dotacje na wymianę pieców i Mój Prąd 4.0. Trzecia edycja programu Mój Prąd, z budżetem przekraczającym 530 mln zł, wciąż cieszy się rekordową popularnością. Do tej pory do NFOŚiGW wpłynęło już ok. 150 tys. wniosków o dofinansowanie przydomowej fotowoltaiki. Fundusz szacuje, że budżet programu wystarczy w sumie na sfinansowanie ok. 178 tys. wniosków i przy obecnym tempie za chwilę się wyczerpie. NFOŚiGW pracuje już jednak nad uruchomieniem kolejnej, czwartej edycji, która ma zachęcić prosumentów do autokonsumpcji energii wytwarzanej w gospodarstwach domowych. Trwają też prace nad poszerzeniem kolejnego, popularnego programu Czyste Powietrze o dotacje na wymianę kopciuchów w budynkach wielolokalowych.

Duży popyt na mieszkania. Problemem deficyt gruntów

Popyt na rynku mieszkaniowym nie słabnie, gdyż Polacy chcą kupować nowe mieszkania, a rynek jest chłonny. Powodem jest wysoki deficyt mieszkań, jeden z najniższych, na tle krajów UE, wskaźników liczby mieszkań na tysiąc mieszkańców, a także sprzyjająca sytuacja makro – ocenia członek zarządu Grupy Murapol Iwona Sroka.

Gaz dla gospodarstw domowych droższy o 7,4% od 1 października

Cena gazu dla gospodarstw domowych. Od 1 października 2021 r. gospodarstwa domowe korzystające z taryfy PGNiG Obrót Detaliczny zapłacą za gaz więcej o 7,4 proc. PGNiG poinformowało w czwartek 16 września 2021 r., że Prezes URE zaakceptował wniosek o podwyżkę cen w taryfie. Zmiana będzie obowiązywać od października do końca 2021 roku. Stawki opłat abonamentowych oraz stawki za dystrybucję paliw gazowych pozostały bez zmian.

Nieważność decyzji administracyjnych - co się zmienia od 16 września 2021 r.

Nieważność decyzji administracyjnych. Jeśli od decyzji administracyjnej minęło 30 lat nie wszczyna się postępowania w sprawie jej zakwestionowania - stanowią przepisy, które weszły w życie w czwartek 16 września 2021 r. Niezakończone postępowania ws. nieważności decyzji, wszczęte po 30 latach od ich ogłoszenia, zostają umorzone.

Katowice. Kolejna edycja programu „Mieszkanie za remont”

Program „Mieszkanie za remont”. 50 lokali w różnych częściach Katowic znalazło się w tegorocznej edycji miejskiego programu "Mieszkanie za remont", umożliwiającego wynajęcie od miasta mieszkania na preferencyjnych warunkach w zamian za jego odnowienie.

Większość studentów mieszka u rodziny lub znajomych

Studenci na rynku nieruchomości. Rynek wynajmu nieruchomości zmienił się istotnie w czasie pandemii. Wzrosła liczba studentów mieszkających u rodziny lub znajomych i nieponoszących opłaty za najem – z poziomu 27% w 2020 r. do 52% w 2021 r. Jednocześnie, spadł odsetek wynajmujących nieruchomości (z 51% do 33%). Centrum AMRON, we współpracy z Warszawskim Instytutem Bankowości i koordynatorami Programu Edukacyjnego „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem”, opublikowało raport „Studenci na rynku nieruchomości 2021”. Jednocześnie zapowiedziano, że już w drugiej połowie września 2021 r. zostanie opublikowana kolejna edycja raportu „Portfel studenta” nt. sytuacji finansowej polskich studentów.

UOKiK zaleca rozwagę przy kupnie nieruchomości na kredyt

Kupno mieszkania na kredyt. Przy braniu długoletniego kredytu na kupno nieruchomości trzeba liczyć się z ryzykiem, że w tym czasie istotnie wyrosną raty, spadnie cena i wartość nieruchomości, a także nastąpią zmiany na rynku pracy powodujące obniżkę dochodów - przestrzega UOKiK.

Nabywanie gruntu przez wspólnotę mieszkaniową - zmiany od 9 września

Nabywanie gruntu przez wspólnotę mieszkaniową. W dniu 9 września 2021 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami, dzięki której wspólnoty mieszkaniowe będą mogły łatwiej nabywać grunty na poprawę warunków zagospodarowania nieruchomości budynkowych.

W sektorze hotelowym nadal duża niepewność

Działalność obiektów hotelowych. Mimo, iż sytuację branży nieco poprawiły wakacje, w sektorze hotelowym nadal widoczna jest duża niepewność. Branża, która jest jednym z segmentów najbardziej dotkniętych skutkami lockdownów, obawia się ponownego zamknięcia.

Niedobór gruntów i drogie materiały budowlane zwiększają ceny mieszkań

Wzrost cen materiałów budowlanych i kurcząca się podaż gruntów inwestycyjnych to obecnie dwie największe bolączki deweloperów mieszkaniowych. – Dziś widzimy na rynku takie sytuacje, że na niektórych inwestycjach generalny wykonawca schodzi z budowy, bo wie, że nie jest w stanie jej udźwignąć w cenie, na którą podpisał kontrakt. To oczywiście przekłada się później na inwestorów i na kupujących nieruchomości – mówi Przemysław Andrzejak, prezes Royal Sail Investment Group. Jak szacuje, średnia cena 1 mkw. mieszkania w Polsce jest dziś o około 1–1,5 tys. zł netto wyższa w stosunku do ubiegłego roku, a w przyszłym trzeba się spodziewać kolejnej, około 15-proc. podwyżki.

GUS: w Polsce na koniec 2020 r. było ponad 15 mln mieszkań

Zasoby mieszkaniowe. W Polsce według stanu na koniec 2020 r. odnotowano ponad 15 mln mieszkań (wzrost o 1,4 proc. w porównaniu do stanu na koniec 2019 r.), o łącznej powierzchni użytkowej 1 118,8 mln mkw., w których znajdowało się 57,4 mln izb – poinformował GUS.

Wywołany pandemią boom mieszkaniowy trwa

Ceny nieruchomości mieszkaniowych biją rekordy na całym świecie. W czerwcu 2021 roku został zanotowany wzrost cen nieruchomości średnio o 9,2 proc. w 55 krajach i regionach w ujęciu rok do roku – wynika z raportu kwartalnego Global House Price Index Q2 2021.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego - co warto wiedzieć?

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego. Właśnie postanowiłeś, że złożysz wniosek o kredyt hipoteczny i zrealizujesz swoje marzenie o posiadaniu „czterech kątów” na własność. Jednak zanim bank przyzna Ci środki, powinieneś uzbroić się w wiedzę, która jest potrzebna przyszłemu kredytobiorcy. Wiesz już wszystko na temat parametrów oferty, która Cię zainteresowała, wiesz jakie czynnik wpływają na całkowity koszt kredytu, itp.? A co z ubezpieczeniem? Na jego temat istnieje wiele mitów.

Rekord deweloperów - 250 tys. mieszkań w budowie

Mieszkania w budowie. W lipcu 2021 roku w budowie pozostawało prawie 245 tys. mieszkań deweloperskich – wynika z szacunków HRE Investments opartych o dane GUS. To historyczny rekord. Najnowszy odczyt jest aż o 26% lepszy niż przed rokiem.

W pandemii wzrosło zainteresowanie mieszkaniami na parterze

Mieszkania na parterze. W pandemii stopień wyprzedania mieszkań na parterze wzrósł w Warszawie z 61,5 proc. we wrześniu 2020 r. do 83,8 proc. w lipcu 2021 roku - wynika z analizy serwisu tabelaofert.pl. Eksperci serwisu wskazują, że wzrost popytu na mieszkania na parterze, raczej utrzyma się w kolejnych miesiącach.

Polacy chcą mieszkać "inteligentnie"

Inteligentny dom. Zaawansowane nowinki technologiczne nie są już fanaberią najbogatszych. Technologia nie tyle zmieniła rzeczywistość, co po prostu stała się nową rzeczywistością. Nic więc dziwnego, że zawitała ona również do branży deweloperskiej, a kupujący coraz chętniej wybierają te osiedla, na których nie brakuje rozwiązań smart.

Inwestowanie w nieruchomości - co się opłaca?

Inwestowanie w nieruchomości. Rekordowy wzrost inflacji o 5,4% w skali roku spędza sen z powiek Polaków. Są ku temu powody, ponieważ takiego wzrostu nie odnotowaliśmy przez ponad 2 dekady. W celu zabezpieczenia oszczędności, obywatele inwestują w nieruchomości. Sprawdzamy, jak przy tak wysokich cenach oraz popycie zrobić to mądrze.

Zmienia się cel kupowania mieszkań

Rynek mieszkań na krótkoterminowy wynajem odbudowuje się. Jednak w zmodyfikowanej wersji, aby można było elastycznie zmieniać przeznaczenie lokali.

Ile kosztuje wykończenie powierzchni biurowej - ceny montażu płyt G-K, malowania, fit-outu

Ile kosztuje wykończenie powierzchni biurowej. Boom budowlany sprawił, że ceny niektórych surowców biją w ostatnich miesiącach kolejne rekordy. Wełna mineralna, płyty OSB czy ściany G-K – w hurtowniach momentami brakowało niektórych materiałów. Czy w tej sytuacji możemy spodziewać się obniżek kosztów wykończenia powierzchni biurowych? Na podstawie danych zgromadzonych na przestrzeni lat przez firmę zajmującą się fit-outem (tj. rearanżacją wnętrz) sprawdzamy prognozy na najbliższe miesiące.

Do 2028 r. ma powstać 90 tys. mieszkań na wynajem

Najem instytucjonalny. Obecnie w Polsce najem instytucjonalny oferuje 7,3 tys. mieszkań, z czego 4 tys. należy do PFR Nieruchomości. Rynek ten jednak gwałtownie rośnie. Do 2028 roku ma powstać 90 tys. takich lokali na wynajem.

Co trzecie mieszkanie kupowane w celach inwestycyjnych

Rynek mieszkaniowy. 34 proc. zakupów mieszkań na rynku wtórnym ma podłoże inwestycyjne - wynika z raportu Metrohouse i Gold Finance. Firmy podkreślają, że boom zakupowy na rynku mieszkaniowym trwa w najlepsze mimo zapowiedzi podwyżek stóp procentowych.

Kupno mieszkania - jaka forma zapłaty jest najbezpieczniejsza

Kupno mieszkania. Jak bezpiecznie płacić cenę nabywanej nieruchomości? Czy lepiej płacić przy podpisaniu aktu notarialnego, przed, czy po podpisaniu umowy sprzedaży? Czym jest depozyt notarialny? Wyjaśnia Agata Stradomska, menedżer agencji nieruchomości.

Polacy kupują mieszkania za gotówkę

Rynek nieruchomości wciąż notuje hossę, a deweloperzy budują nowe osiedla, by móc sprawnie odpowiedzieć na olbrzymi popyt rynkowy. Co ciekawe, większość lokali jest dziś nabywanych za gotówkę. Polacy w pierwszym kwartale bieżącego roku kupili w ten sposób 12 tysięcy mieszkań o łącznej wartości 6 miliardów złotych. Dlaczego Polacy kupują mieszkania za gotówkę?

Bezpłatne konsultacje inżynierów budownictwa - 25 września w całej Polsce

Budowa, eksploatacja czy remont własnego obiektu zawsze budzą wiele pytań i wątpliwości. Inżynierowie budownictwa postanowili wesprzeć Polaków w tych działaniach i służyć radą w ramach ogólnokrajowej, jednodniowej akcji w blisko 100 punktach konsultacyjnych w całej Polsce. Wydarzenie „Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. Budowa, eksploatacja, remont Twojego obiektu” zaplanowano na 25 września 2021 r. (sobota). Konsultacje są bezpłatne.

Polski Ład w budownictwie mieszkaniowym - Rada Ministrów przyjęła projekty ustaw

Polski Ład w budownictwie mieszkaniowym. Mieszkanie bez wkładu własnego oraz ułatwienia w budowie domów mieszkalnych do 70 m2 to dwa flagowe projekty Polskiego Ładu, które zostały przyjęte przez Radę Ministrów 8 września 2021 r. Nowe rozwiązania poprawią sytuację mieszkaniową polskich rodzin. Pomoże w tym wsparcie państwa w uzyskaniu i spłacie kredytu mieszkaniowego oraz uproszczenie procedury budowlanej w przypadku małych domów mieszkalnych do 70 m2.