| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Kupno - sprzedaż nieruchomości > Wpływ wykorzystanej technologii przy budowaniu nieruchomości na jej sprzedaż

Wpływ wykorzystanej technologii przy budowaniu nieruchomości na jej sprzedaż


Przy budowaniu nieruchomości wykorzystuje się różne technologie: technologia wielkopłytowa, technologia „rama H”. To z jakiej technologii został wykonany dany budynek ma duży wpływ na komfort mieszkania w nim, a także na późniejszą sprzedaż mieszkania. Poniżej zostaną przedstawione zarówno wady, jak i zalety poszczególnych technologii wykorzystywanych przy budowaniu nieruchomości.

Wykorzystywanie technologii wielkopłytowej przy budowaniu domów polega na układaniu nieruchomości z gotowych (z uprzednio przygotowanych), betonowych płyt. Płyty te pełnią istotną funkcję w tworzeniu konstrukcji nośnej całego budynku oraz spełniają one funkcję ścian zewnętrznych i ścian działowych wewnątrz nieruchomości. Płyty te są bardzo twarde, jednakże przenoszą one z łatwością wszelkie dźwięki. Dlatego słychać przez nie chociażby rozmowy sąsiadów. Wadą tej technologii jest to, że powstają szerokie, niewidoczne szczeliny. przez szczeliny na styku płyt może przedostawać się w razie wiatru zimne powietrze lub w razie deszczu woda. Szerokie szczeliny wymagają często kosztownych remontów. Podsumowując można rzecz, że technologia wielkopłytowa wykorzystywana do budowania nieruchomości posiada wiele istotnych wad.

Zobacz serwis: Podatki

Obecnie technologia „rama H” jest najczęściej stosowana do budowy nieruchomości. Budowanie nieruchomości przy wykorzystaniu technologii „rama H” polega na tym, że na początku powstaje sam szkielet nieruchomości, który jest wykonany z zarówno betonowych, żelbetowych belek albo stalowych belek. Położenie belek ma swój określony poziom, tzn. ułożone są zarówno pionowo, jak i poziomo – co tworzy obraz litery H. Ułożenie belek w kształcie litery H przyczyniło się do nazwania tej technologii „rama H”. Ta tejże powstałej konstrukcji położone są płyty stropowe, które wbudowane są zarówno w zewnętrzne ściany, jak i ściany działowe nieruchomości. Ściany wykorzystywane w technologii „ram H” są zbudowane w materiałów, tj. z cegieł, pustaków, płyt gipsowo-kartonowych.

Reasumując należy pamiętać o tym, że przed zakupem nieruchomości należy pozyskać informację o tym, w jakiej technologii została wybudowana. To z jakiej technologii został wykonany dany budynek ma duży wpływ na komfort mieszkania w nim, a także na późniejszą sprzedaż mieszkania.

Zobacz także serwis: Budowa i remont

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Bartłomiej Atys

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK