| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Kupno - sprzedaż nieruchomości > Sposoby wymiany mieszkania na większe

Sposoby wymiany mieszkania na większe


Jesteś właścicielem małego mieszkania i chciałbyś wymienić go na większe. Czy można dokonać transakcji sprzedaży i kupna nieruchomości razem?. Poniżej zostaną przedstawione różne sposoby dokonania wymiany nieruchomości.

Częstym powodem wymiany nieruchomości jest przeprowadzka z mniejszego miasta do dużego lub z dużego do mniejszego. Przy wymianie nieruchomości należy rozważyć dwa przypadki. Pierwszy przypadek ma miejsce wówczas, gdy osoba sprzedająca mieszkanie spłaca kredyt mieszkaniowy. Natomiast druga sytuacja ma miejsce wtedy, gdy osoba zamierzająca sprzedać mieszkanie jest właścicielem nieruchomości. Poniżej zostaną opisane sposoby dokonania wymiany mieszania z uwzględnieniem tych przypadków.

Na wstępie należy zastanowić się, jak dokonać w jednym czasie dwóch transakcji – zarówno sprzedaży, jak i kupna nieruchomości. Jeżeli jesteś właścicielem mieszkania i chcesz dokonać w niedługim czasie transakcji – zarówno sprzedaży, jak i kupna nieruchomości na początku sprzedajesz nieruchomość i w tym celu strony podpisują umowę przedwstępną. A następnie z odroczonym terminie dokujesz zawarcia umowy ostatecznej. Po zwarciu umowy definitywnej możesz rozpocząć poszukiwanie nieruchomości. Wówczas, gdy takową znajdziesz podpisujesz umowę przedwstępną. Ostatnim etapem jest już tylko realizowanie umowy sprzedaży. Innym jeszcze sposobem jest najpierw zakup nieruchomości w wyniku podpisania umowy przed-wstępnej, a następnie w odroczonym terminie zostanie zawarta umowa ostateczna. Kolejnym etapem jest dokonanie sprzedaży mieszkania.

Zobacz serwis: Prawo budowlane

Wówczas, gdy potencjalny kupiec zakupi mieszkanie należy podpisać umowę przedwstępną. Ostatnim etapem jest już tylko wyznaczenie terminu podpisania umowy kupna.

Jeżeli jesteś kredytobiorcą i posiadasz zdolność kredytową to możesz dokonać sprzedaży nieruchomości w następujący sposób. Na początku należy znaleźć nieruchomość do kupienia, a następnie kupić go na kredyt. Jest to bardzo wygodny sposób, gdyż dokonując sprzedaży nieruchomości – którą zamierzasz sprzedać – będziesz już zamieszkiwał w nowym pożądanym przez Ciebie mieszkaniu. Tym samym nie będziesz musiał się spieszyć ze sprzedażą mieszkania za cenę często niekorzystną – niższą od pożądanej przez Ciebie. W momencie sprzedaży uprzedniego mieszkania możesz spłacić cały kredyt

Zobacz także serwis: Najem

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Gdy potencjalny kupiec zakupi mieszkanie należy podpisać umowę przedwstępną, następnym etapem jest już tylko wyznaczenie terminu podpisania umowy kupna.
Gdy potencjalny kupiec zakupi mieszkanie należy podpisać umowę przedwstępną, następnym etapem jest już tylko wyznaczenie terminu podpisania umowy kupna.

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Góralski&Goss Legal

Góralski&Goss Legal to butikowa kancelaria prawna, specjalizująca się w doradztwie transakcyjnym i procesowym na rzecz dużych podmiotów gospodarczych, w szczególności firm z sektora ubezpieczeniowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »