| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Dom i działka > Ocieplenie budynków a gwarancje producenta systemu ociepleń

Ocieplenie budynków a gwarancje producenta systemu ociepleń

Ocieplenie domu stanowi bardzo ważną kwestię. Niestety większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że używając materiałów różnych producentów, tracimy gwarancję. Stosując kompletny system ociepleń budynków nie tylko zyskujemy bezpieczeństwo i trwałość, lecz także mamy pewność, że nie stracimy gwarancji, którą zapewnia producent systemu ociepleń.

Wadliwie wykonane ocieplenie a odpowiedzialność wykonawcy

Warto zwrócić uwagę, że koszty nieprawidłowo wykonanego ocieplenia budynku przy wykorzystaniu różnych materiałów zazwyczaj ponosi inwestor. Prawo budowlane nie przewiduje mechanizmów przymusu dla nierzetelnych wykonawców. Wprawdzie możemy próbować dochodzić od wykonawcy rekompensaty za wadliwie wykonane prace, jednak w praktyce rzadko udaje się cokolwiek uzyskać.

Zobacz także: Jak określić cel aktualizacji operatu początkowego?

Gwarancje jakości

Kompletne, certyfikowane systemy ociepleń posiadają gwarancje jakości. W przypadku gdy pojawią się wady fizyczne, inwestor ma prawo żądać ich usunięcia lub dostarczenia rzeczy wolnej od wad. Co do zasady dokument gwarancyjny określa okres obowiązywania gwarancji. Zdarza się, że do dochodzenia ewentualnych roszczeń wystarczy dokument potwierdzający zakup produktów. Wówczas nie jest konieczne uzyskiwanie specjalnych dokumentów potwierdzających nabycie praw gwarancyjnych.

Z badań TNS Pentor Poznań wynika, że zaledwie w 68% przypadków stosuje się kompletne systemy ociepleń budynków objętych gwarancją producenta (źródło: http://www.systemyocieplen.pl).

Zobacz także: Właściciel ustanawia odrębną własność lokalu na rzecz samego siebie

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Daniela Wybrańczyk

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »