| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Dom i działka > Jak sporządzić wniosek o pozwolenie na użytkowanie?

Jak sporządzić wniosek o pozwolenie na użytkowanie?

Aby móc przystąpić do użytkowania obiektu budowlanego należy uzyskać ostateczną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. Do wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie dołącza się istotne informacje na temat danych technicznych tj. powierzchnia całkowita, zabudowy, użytkowa.

Na pierwszej stronie wniosku o pozwolenie na użytkowanie należy napisać w prawym górnym rogu: miejsce oraz datę sporządzenia wniosku. Poniżej po lewej stronie należy napisać dane osobowe i adresowe, teleadresowe inwestora lub jego pełnomocnika. Natomiast po prawej stronie wniosku należy umieścić dane adresowe Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Ponadto, na pierwszej stronie należy umieścić tytuł wniosku: Wniosek o udzielenie pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego.

Zobacz również: Kiedy należy uzyskać decyzję o pozwolenie na użytkowanie?

W treści wniosku należy napisać: Ja, poniżej podpisany Adam Nowak, zamieszkały przy ulicy Karłowicza 77 m 9 w Kielcach wnoszę o udzielenie pozwolenia na użytkowanie domu jednorodzinnego, znajdującego się w Kielcach, położonego przy ulicy Sienkiewicza 7/8, na działce nr 78 stanowiącej własność Karola Nowaka (na mocy art. 55 i 57 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku). Ponadto, oświadczam, iż dnia 8 lipca 2010 r. zostały zakończone roboty budowlane – na mocy decyzji pozwolenia na budowę nr 897/98 z dnia 9 września 2009 roku, wydanej przez starostę.

Do wniosku należy dołączyć:
- informacje o danych technicznych dotyczących wybudowanego obiektu,
- oświadczenie kierownika nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy,
- decyzję o pozwoleniu na budowę,
- dziennik budowy,
- protokoły z badań np. zbiornika na ścieki, przewody kominkowe lub wentylacyjne,
- inne dodatkowe dokumenty określone w przepisach prawa budowlanego.

Zobacz również serwis: Nieruchomości

Inwestor zobowiązany jest zawiadomić o zakończeniu budowy obiektu budowlanego i o przystąpieniu do jego użytkowania: Państwową Straż Pożarną, Inspekcje Ochrony Środowiska, Państwową Inspekcję Pracy, Państwową Inspekcję Sanitarną.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Daniela Wybrańczyk

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK