| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Deweloper > Jak sprawdzić dewelopera przed zakupem mieszkania?

Jak sprawdzić dewelopera przed zakupem mieszkania?

Wielu deweloperów zachęca nas do kupna mieszkania na różne sposoby. Oferują nam różnego rodzaju promocje, zniżki a także inne, ciekawe rozwiązania. Zobacz jak sprawdzić dewelopera przed zakupem mieszkania, aby nie dać się naciągnąć i aby transakcja była bezpieczna.

W prospekcie, przedstawionym przez dewelopera znajdziemy też informacje dotyczące planu zagospodarowania okolicznych działek. Dowiemy się z niego, czy w okolicy nie są planowane uciążliwe inwestycje, takie jak np. spalarnia śmieci, czy wysypisko. Informacje zawarte w tym dokumencie muszą być rzetelne, a w sytuacji gdy deweloper zamieści nieprawdę wówczas klientowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy – mówi Michał Krajkowski, Dom Kredytowy Notus, ZFDF.

Informacji na temat firmy, od której chcemy kupić mieszkanie warto również poszukać w nieformalnych źródłach

- Oprócz formalnego zweryfikowania inwestycji i dewelopera warto także prześledzić wcześniej realizowane budowy. Można porozmawiać z mieszkańcami i zapytać czy deweloper w terminie zakończył budowę, czy przy odbiorze mieszkania pojawiło się wiele usterek. Również banki wyróżniają wiarygodne firmy deweloperskie, poprzez umieszczanie ich na liście rzetelnych firm. Kiedy przedsiębiorstwo znajduje się na takiej liście, często również można liczyć na specjalną ofertę lub promocję ze strony banku – dodaje Michał Krajkowski, DK Notus, ZFDF.

Zobacz także:  Czego klienci oczekują od deweloperów?

Obecnie na rynku pojawia się wiele okazji do zakupu mieszkania z rynku pierwotnego w atrakcyjnej cenie. Zanim jednak zdecydujemy się na własne M od dewelopera dobrze jest dokładnie sprawdzić inwestycję oraz dokładnie prześledzić umowę, ponieważ uchroni to nas przed ewentualną stratą pieniędzy i nerwami.

Źródło: Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Impel Facility Services spółka z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK