| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Łazienka > Sprzęt > Baterie łazienkowe – szeroki wybór form

Baterie łazienkowe – szeroki wybór form

Baterie łazienkowe potrafią wprowadzić do wnętrza łazienki coś oryginalnego, egzotycznego bądź prostego, a zarazem przyciągającego oko. Bateria łazienkowa powinna podkreślać charakter wnętrza, a jednocześnie być praktyczna i oszczędna.

Gdy remont się kończy i pora na wykończenie wnętrza, z zapałem zabieramy się do wyboru dodatków, ale mina szybko nam rzednie, gdy widzimy, jak wielki mamy wybór. Wśród baterii łazienkowych jest bardzo duży wybór, pod względem estetyczności i funkcjonalności. Znajdując coś szczególnego, niekiedy przeszkodą w zakupie może być cena. Jak ograniczyć wybór i co brać pod uwagę przy wyborze baterii łazienkowych?

Zobacz także: Jak dostosować łazienkę do indywidualnych potrzeb?

Baterie dwuuchwytowe

Kiedyś były tylko baterie dwuuchwytowe, czyli z dwoma pokrętłami, jeden do zimnej wody, drugi do ciepłej. Dziś ich wzornictwo może odpowiadać stylowi lat 70. i 80., ale mogą być także nowoczesne formy tego typu baterii. Niestety, choć mogą wyglądać bardzo ciekawie, ich słabym punktem bywają uszczelki przy pokrętłach. Obecnie stosuje się uszczelki silikonowe, a nie, jak kiedyś, gumowe, ale i te ulegają zniszczeniu.

Zobacz także: Bezpieczna i przyjemna łazienka dla dzieci

Niewątpliwie jakość baterii z dwoma uchwytami znacznie wzrosła w ostatnich latach, ale oszczędność wody wciąż pozostawia dużo do życzenia. Odkręcając kurki musimy za każdym razem regulować odpowiednią temperaturę, a woda cały czas leci. Zakręcanie też zajmuje trochę czasu.

Baterie jednouchwytowe

Za pomocą baterii jednouchwytowej łatwiej wyregulować odpowiednią temperaturę wody. Ponadto, dostosowanie strumienia płynącej wody, to tylko jeden prosty ruch ręką, tak samo jak jego wyłączenie. Baterie jednouchwytowe są znacznie bardziej oszczędne, aniżeli dwuuchwytowe.

Baterie łazienkowe – wygląd

Baterie łazienkowe mogą wyglądać bardzo nowocześnie. Należą do nich baterie, które w obudowie posiadają cyfrowy regulator temperatury. Mając taką baterię nie musimy długo ustawiać odpowiedniej temperatury, chociażby do wanienki dziecka. Innym przykładem nowoczesnego wyglądu jest bateria wychodząca ze ściany, której przedłużeniem jest drążek na ręcznik. Pomysłowe i jakże praktyczne

Zobacz także: Jak wykorzystać drewno w łazience?

Ciekawym pomysłem i jednocześnie wprowadzeniem do łazienki elementu egzotyki, są baterie, które przypominają mały wodospad. Baterie kaskadowe, bo tak się nazywają, pozwalają wodzie wypływać niczym z krystalicznie czystego źródła. Ten rodzaj baterii sprawdza się znakomicie przy wannie.

Baterie dwuuchwytowe wcale nie muszą mieć nudnych, mało elegancik kurków. Teraz możemy wybrać baterie z kryształowymi kurkami w kształcie kul lub sopli, a jeżeli wolimy coś prostego i mniej świecącego, nasz wybór może się skierować w stronę kurków, które wyglądają jak plusy.

Zobacz także: Baterie łazienkowe przyjazne dla dzieci

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Za pomocą baterii jednouchwytowej łatwiej wyregulować odpowiednią temperaturę wody. zdj. Hansgrohe
Za pomocą baterii jednouchwytowej łatwiej wyregulować odpowiednią temperaturę wody. zdj. Hansgrohe

Webinarium: VAT 2018: split payment, faktura do paragonu, ograniczenia prawa do odliczenia VAT i inne ważne zmiany146.37 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

SI-Consulting Sp. z o.o.

Kompleksowe rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »