| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Łazienka > Meble > Meble łazienkowe: co warto wiedzieć?

Meble łazienkowe: co warto wiedzieć?

Dopasowanie mebli do aranżacji łazienki sprawia nam zazwyczaj najwięcej problemów. Najczęściej mamy do czynienia z małą przestrzenią łazienki, co dodatkowo utrudnia nam dobranie odpowiednich mebli. Jak dobrać odpowiednie meble? Jakie powinny mieć kolory? W którym miejscu je ustawić? Poniżej znajdziesz wskazówki jak poradzić sobie z wszelkimi problemami aranżacyjnymi łazienki.

Trzeba znać podstawowe zasady aranżacji łazienki, żeby dodatkowo nie zmniejszyć meblami, często już i tak małej przestrzeni. Ale prawdziwy problem pojawia się wtedy, gdy musimy dostosować łazienkę do indywidualnych potrzeb, np. jeśli jednym z członków rodziny jest osoba nie w pełni sprawna bądź osoba starsza. Wyzwanie stanowi też ergonomiczne urządzenie łazienki na poddaszu. Wiele osób rezygnuje z samodzielnego aranżowania łazienki i oddaje sprawę w ręce projektantów wnętrz. Jednak czasami wystarczy poszukać jedynie inspiracji, by zaaranżować łazienkę samodzielnie.

Zobacz:  Współczesna łazienka - galeria

Oprócz aranżacji ścian i podłóg w łazience istotny jest dobór odpowiednich mebli łazienkowych. W zasadzie mamy do wyboru dwie podstawowe wersje meblowe, w naszej łazience mogą dominować meble w tradycyjnym stylu bądź możemy pokusić się o wybranie czegoś ekstrawaganckiego. Opcja ekstrawagancka pozwala nam popuścić wodze fantazji i wybrać najbardziej nietypowe rozwiązania jakie nam tylko przyjdą do głowy. Co oznacza, że możemy zaaranżować w łazience bibliotekę bądź szafę.

Czy można zaaranżować bibliotekę w łazience?

Nie oznacza to jednak, że osoby wolące tradycyjne rozwiązania muszą korzystać z nudnych łazienek. Również na przestrzeni zaaranżowanej w tradycyjnym stylu możemy pozwolić sobie na odrobinę łazienkowego luksusu.

Zobacz: Jak stworzyć łazienkę w królewskim stylu?

Zdarza się jednak tak, że mamy do zaaranżowania nietypową przestrzeń, np. malutką łazienkę bądź toaletę, co gorsza może ona znajdować się na poddaszu. W niestandardowych aranżacjach powinniśmy wziąć pod uwagę dodatkowe elementy, zwłaszcza jeśli zależy nam na uwzględnieniu indywidualnych potrzeb poszczególnych mieszkańców.

Zobacz: Malutka łazienka. Jak zaaranżować wnętrze?

Jak dostosować łazienkę do indywidualnych potrzeb?

Jak zaaranżować łazienkę dla niepełnosprawnych?

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Dopasowanie mebli do aranżacji łazienki sprawia nam zazwyczaj najwięcej problemów. Najczęściej mamy do czynienia z małą przestrzenią łazienki, co dodatkowo utrudnia nam dobranie odpowiednich mebli.
Dopasowanie mebli do aranżacji łazienki sprawia nam zazwyczaj najwięcej problemów. Najczęściej mamy do czynienia z małą przestrzenią łazienki, co dodatkowo utrudnia nam dobranie odpowiednich mebli.

Odpowiedzialność członków zarządu spółek kapitałowych79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Macuga

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »