| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Łazienka > Dodatki i gadżety > Jak dobrać odpowiednie lustro do łazienki?

Jak dobrać odpowiednie lustro do łazienki?


Zanim zamontujemy lustro w łazience, powinniśmy zastanowić się, jaki efekt aranżacyjny chcemy uzyskać. Poziomo ułożona tafla lustra pozwoli nam poszerzyć wnętrze i znaleźć głębię wystroju. Warto świadomie kreować przestrzeń wokół siebie.

Lustro w łazience jest podstawową częścią aranżacji. W tym wnętrzu spełnia ono swoją rolę w stu procentach. Pomaga nie tylko przy codziennych czynnościach pielęgnacyjnych. Odbija również obraz przedmiotów, które znajdują się przed nim. Efekt takiego odbicia jest doskonałym sposobem na optyczną zmianę przestrzeni. Tego typu aranżacyjne sztuczki dają nam możliwość dobrania wystroju do wnętrz małych i nieustawnych. Odpowiednio zastosowane zabiegi pozwolą widzieć wnętrze zupełnie innym niż jest w rzeczywistości. Oczywiście, chcąc zastosować pewne rozwiązania, musimy nabyć odpowiednie umiejętności i wiedzę w tym zakresie. W innym przypadku, umiejscowienie lustra na nieodpowiedniej ścianie może skutkować zaburzeniem proporcji wystroju, przez co nie osiągniemy zamierzonego efektu. Miejsce dla lustra powinniśmy znaleźć już na etapie projektu.

Zobacz także: Jak zaprojektować łazienkę na poddaszu?

Zanim zdecydujemy się na konkretne lustro do łazienki, przy zakupie powinniśmy kierować się pewnymi technicznymi kryteriami:

1. Tafla nie może być cieńsza niż 8 mm. Warstwa o mniejszej grubości nie będzie oddawała rzeczywistego obrazu, który ulegnie zniekształceniu;
2. Optymalna szerokość lustra waha się pomiędzy 40 a 80 cm;
3. Przed zamontowaniem lustra na ścianie sprawdźmy, czy będziemy mieli możliwość podłączenia nad nim instalacji świetlnej;
4. Pamiętajmy, że w lustrze umieszczonym we wnęce, wnętrze będzie odbijać się zupełnie inaczej. Plusem tego rozwiązania jest dodatkowa półeczka w ścianie.

Zobacz także: Jak dobrać odpowiednią umywalkę?

Kształt i orientacja lustra są niezwykle istotnymi kwestiami. To, czy lustro powinno być ułożone w poziomie czy w pionie, zależy przede wszystkim od tego, jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć. Jeśli chcemy poszerzyć wnętrze, powinniśmy kupić prostokątne lustro i zamontować je w poziomie. Aby powiększyć niskie wnętrze odpowiednia będzie smukła, pionowa tafla.

Czytaj także

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Lustro w łazience jest podstawową częścią aranżacji. W tym wnętrzu spełnia ono swoją rolę w stu procentach. Pomaga nie tylko przy codziennych czynnościach pielęgnacyjnych.
Lustro w łazience jest podstawową częścią aranżacji. W tym wnętrzu spełnia ono swoją rolę w stu procentach. Pomaga nie tylko przy codziennych czynnościach pielęgnacyjnych.

Webinarium: VAT 2018: split payment, faktura do paragonu, ograniczenia prawa do odliczenia VAT i inne ważne zmiany146.37 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja ITAKA

Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK