| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Porady internautów

Czy wiesz jak pielęgnować drzewko bonsai?

Aktualizacja: 29.08.2011

Wszystkim,lubiącym wyzwania polecam bonsai .Można je wyhodować z dowolnego gatunku drzewa lub krzewu.Roślinę kształtujemy za pomocą przycinania i drutowania gałązek. Bonsai  wymaga cierpliwości i fantazji. »

Czy wiesz jak dbać o storczyka?

Aktualizacja: 28.08.2011

Storczyki uważane są za rośliny trudne do uprawy. Jednak pewna grupę o nazwie Orchidacea można, z dobrym efektem, uprawiać samodzielnie. Rosną prawie we wszystkich rejonach świata a ich kwiaty są okazałe i piękne. Oto kilka podstawowych rad dla tych, którzy chcieliby uprawiać storczyki naziemne. »

Czy wiesz jak wyhodować w domu kwiaty z cebulek?

Aktualizacja: 13.01.2011

Niezależnie od pory roku możesz mieć w domu tulipany, narcyzy, hiacynty, amarylis, krokusy i inne kwiaty cebulkowe i bulwiaste. Pokażę wam jak łatwo pobudzić cebulki kwiatów do rośnięcia i wyhodować w domu piękne kwiaty. »

Czy wiesz jak efektownie ułożyć cięte kwiaty?

Aktualizacja: 07.03.2011

Bukiet z kwiatów ciętych może być prawdziwym arcydziełem. Poznaj podstawowe zasady kompozycji z kwiatów ciętych i stwórz efektowny bukiet na Dzień Kobiet. »

Czy wiesz jak hodować fatsję?

Aktualizacja: 29.12.2010

Fatsja japońska pochodzi z rodziny araliowatych. W naturalnych warunkach roślina osiąga wysokość do 4-5 metrów, w uprawie domowej osiąga wysokość do jednego metra. Szerokość liści dochodzi do 30 centymetrów, zawsze błyszczące stanowią główną wartość dekoracyjną rośliny. »

Czy wiesz jak hodować dzbanecznik?

Aktualizacja: 29.12.2010

Dzbanecznik jest rośliną tropikalną o ciekawych dzbankowatych kwiatach, które są pułapką na owady. Jeśli zapewnisz roślinie odpowiednie warunki wzrostu, będziesz mógł cieszyć się nią przez cały rok. »

Czy wiesz jak uprawiać dracenę?

Aktualizacja: 29.12.2010

Dracena jest rośliną ozdobą, które rośnie jako dekoracyjne drzewo przy alejach, domach oraz w doniczkach. Oto kilka zasad pielęgnacji draceny. »

Czy wiesz jak dbać o dipladenię?

Aktualizacja: 29.12.2010

To pnącze o ozdobnych, błyszczących liściach i pięknych dzwonkowatych kwiatach, najczęściej różowych, karminowych lub białych. »

Czy wiesz jak przedłużyć życie kwiatów ciętych?

Aktualizacja: 25.12.2010

Wszystkie kwiaty pięknie wyglądają w wazonie. Aby dłużej cieszyły Twoje oczy, zastosuj poniższe sztuczki. »

Czy wiesz jak pielęgnować cyprys?

Aktualizacja: 21.12.2010

Pochodzi z Kalifornii, często jest wykorzystywany jako żywopłot lub wiatrochron - dorasta do 25 m wysokości. Cyprys nie jest odporny na mróz i nie może być sadzony w gruncie. »

Czy wiesz jak hodować cytrusy w domu?

Aktualizacja: 21.12.2010

Drzewko pomarańczowe lub cytrynowe można z powodzeniem wyhodować samemu w domu. Żeby drzewka cytrusowe wyrosły bujne i wydały owoce, musisz pamiętać o tych zasadach pielęgnacji. »

Czy wiesz jak dbać o difenbachię?

Aktualizacja: 21.12.2010

Difenbachia to jedna z najpiękniejszych roślin o ozdobnych liściach. Pochodzi z Brazylii i obejmuje około 20 gatunków. Oto najważniejsze zasady pielęgnacji difenbachii. »

Czy wiesz jak hodować aloes?

Aktualizacja: 19.12.2010

Aloesy wytwarzają rozety, ich liście magazynują wodę. W naturalnych warunkach tworzą gęste zarośla, często wykorzystywane jako żywopłoty. Niektóre aloesy są źródłem substancji leczniczych. Najbardziej znany ze swoich właściwości jest aloes zwyczajny. »

Czy wiesz jak dbać o anturium?

Aktualizacja: 16.01.2015

To epifit - porasta pnie, konary, gałęzie innych roślin. Aby dobrze rosło i obficie kwitło, najważniejsze jest zapewnienie mu stałego dopływu powietrza do korzeni. Roślinę uprawia się na kwiat cięty. »

Czy wiesz jak pielęgnować bambus?

Aktualizacja: 19.12.2010

Zdrewniałe trawy (bambusy) rosną w tropikalnych regionach kuli ziemskiej. Częste opady deszczu zapewniają wysoką wilgotność powietrza, która jest niezbędna do bujnego wzrostu bambusów. »

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

dr Adrianna Lewandowska, MBA

Założycielka i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, doradca rodzin biznesowych, właścicielka firmy doradczej Lewandowska & Partnerzy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »