| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Kwiaty na stanowisko słoneczne > Kwiaty na stanowisko słoneczne: kompendium

Kwiaty na stanowisko słoneczne: kompendium

Tylko niektóre kwiaty mogą być uprawiane na stanowiskach słonecznych ze względu na to, że słońce może powodować przebarwienia liści, wysychanie podłoża i usychanie kwiatów. Jakie kwiaty możemy posadzić na stanowisku słonecznym? Jak je pielęgnować?

Jednym z kwiatów, który świetnie czuje się na stanowisku słonecznym jest cantedeskia. Należy jednak pamiętać o tym, że cantedeskię należy chronić przed bezpośrednimi promieniami słonecznymi. Cantedeskię należy przesadzać na przełomie sierpnia i września albo w lutym. Ta roślina lubi lekką i przepuszczalną glebę, dlatego warto dodać do ziemi trochę torfu.

Więcej o cantedeskii: Cantedeskia – elegancka królowa Afryki

Żywe kamienie to roślina charakteryzująca się dwoma zrośniętymi liśćmi, które przypominają drobne kamyki. Żywe kamienie podlewamy tylko latem, raz na dwa tygodnie. Tych kwiatów nie należy nawozić.

Przeczytaj: Żywy Kamień (Litops)

Inną rośliną doskonale rosnącą na stanowiskach słonecznych jest eszeweria nazywana także kamienną różą. Eszeweria nie wymaga częstego podlewania ze względu na to, że magazynuje wodę w liściach. Liście eszewerii mają różnorodne kolory i kształty.

Zobacz eszewerię: Eszeweria – kamienna róża

Do roślin, które możemy uprawiać na słonecznym parapecie zaliczamy również wrzos. Wrzos coraz częściej uprawiany jest w doniczkach na parapetach i tarasach w naszych domach. Wrzosy kwitną od lipca do października. Najlepszą glebą dla wrzosu będzie gleba przepuszczalna i kwaśna.

Więcej o wrzosie: Wrzosy w doniczce

Echinokaktus nazywany także poduszką teściowej czy złotą beczką to kolejny z kwiatów, które możemy uprawiać na stanowisku słonecznym. Echinokaktusa najlepiej podlewać do podstawki i nawozić specjalnym nawozem do kaktusów.

Przeczytaj: Echinokaktus (Echinocactus)

Innym efektownym kwiatem lubiącym stanowiska słoneczne jest grubosz. W jego mięsistych liściach i łodygach gromadzi się woda, dlatego nie wymaga on częstego podlewania. Od wiosny do jesieni należy nawozić grubosza nawozem odpowiednim dla kaktusów.

Więcej o gruboszu: Grubosz (Crassula)

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »