| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Kwiaty na stanowisko słoneczne > Agawa Wiktorii (Agave victoriae-reginae)

Agawa Wiktorii (Agave victoriae-reginae)

Jest to mała roślina, jej wysokość dochodzi do 25 centymetrów. Mimo niewielkiego wzrostu agawa stanowi nie lada ozdobę – jej liście mają białawe brzegi i ułożone są w rozłożystą rozetę. Niestety agawa zakwita tylko raz i to w bardzo dojrzałym wieku.

Stanowisko

Zarówno w lecie, jak i w zimie agawa powinna stać na stanowisku słonecznym i przewiewnym. Od wiosny do października zapewnić jej należy jak najwięcej ciepła, natomiast w porze zimowej odpowiednią temperaturą dla agawy jest 10 stopni. Warto także pamiętać, że latem można roślinę wystawić na świeże powietrze.

Podlewanie

Agawę latem podlewamy bardzo obficie, zaś zimą prawie wcale.

Przesadzanie

Młode rośliny przesadza się co roku lub co dwa lata w porze wiosennej. Starsze przesadzamy wedle potrzeb, lecz o wiele rzadziej niż młode.

Ochrona roślin

Nie musimy się obawiać o szkodniki – nie atakują one agaw. Jednak zbyt wysoka temperatura zimą może uszkodzić liście rośliny.

Rozmnażanie

Agawa rozmnaża się przez odrosty. Należy je oddzielić od macierzystej rośliny na wiosnę, następnie przesuszyć przez jeden dzień i zasadzić w ziemi zmieszanej z piaskiem.

Specyfika

Agawa zakwita tylko raz – często po kilkudziesięciu latach. Zaraz po zakwitnięciu obumiera.

Zobacz też : Modne doniczki

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Europejskie Centrum Konsumenckie

Pomoc prawna dla konsumentów w UE

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »