| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Jak poradzić sobie z uprawą roślin mięsożernych

Jak poradzić sobie z uprawą roślin mięsożernych

Większość spośród owadożernych roślin rośnie w ubogich glebach, co ma związek z ich drapieżnym trybem życia. Chwytanie owadów służy uzupełnieniu niedoboru azotu w glebie. Dlatego nigdy nie powinniśmy sadzić tych roślin do podłoży odpowiednich dla kwiatów doniczkowych.

Sole mineralne zawarte w takim podłożu spalą korzenie roślin owadożernych i doprowadzą do ich śmierci. Używamy natomiast różnych mieszanek podłoży, np. torfu wysokiego z piaskiem lub perlitem. Takie mieszanki są kwaśne i odpowiadają większości roślin owadożernych dostępnych w marketach. Torf posiada dużą zdolność magazynowania wody, dlatego zapewni to roślinom odpowiednią wilgoć.

Uprawa roślin mięsożernych dostępnych w marketach nie jest skomplikowana. Warto spróbować tych właśnie gatunków, jeśli nie chcemy mieć poważnych problemów w uprawie. Jeśli mamy już doświadczenia w uprawie roślin doniczkowych, możemy spokojnie zabrać się za pielęgnację roślin mięsożernych dostępnych w marketach.

W wielu przypadkach konieczna jest duża ilość wody. Nie możemy używać wody prosto z kranu. Początkującym miłośnikom roślin owadożernych można doradzić podlewanie wodą destylowaną filtrowaną lub destylowaną. Na pewno nieodpowiednia jest woda mineralna, nawet niegazowana.

Większość gatunków mięsożernych roślin lubi dużo światła słonecznego. Niestety w naszych mieszkaniach są spore trudności z zapewnieniem go. Najbardziej odpowiednie okna dla uprawy to wschodnie lub południowe. Jeśli nie możemy tego zapewnić naszym roślinom, potrzebne jest sztuczne doświetlanie specjalnymi świetlówkami.

Nawożenie roślin owadożernych (wyłączając niektóre gatunki dzbaneczników) jest bardzo niewskazane i prowadzi do ich śmierci.

Studio Florystyczne Green-Line

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Szajkowski

Konsultant podatkowy w Instytucie Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »