reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Wilczomlecz trójżebrowy (Euphorbia trigona)

Wilczomlecz trójżebrowy (Euphorbia trigona)

Wilczomlecz trójżebrowy, po łacińsku Euphorbia trogona zaliczany jest do roślin kaktusowatych. Uprawa i pielęgnacja tej rośliny powinna wyglądać podobnie, jak samych kaktusów w pewnych tylko aspektach nieznacznie się różni.

Wilczomlecz trójżebrowy można uprawiać zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Jeśli chcemy wystawić roślinę na zewnątrz, musimy pamiętać, aby temperatura otoczenia w takim wypadku nie spadała poniżej 15°C (w dzień i w nocy). Wilczomlecz trójżebrowy najbardziej lubi stanowiska nasłonecznione, dobrze czuje się też w obrębie skalników.

Najlepsze podłoże pod wilczomlecz trój żebrowy

Wilczomlecz trójżebrowy (Euphorbia trigona) najlepiej czuje się w ziemi, która jest przeznaczona dla roślin z grupy kaktusów i sukulentów. Podłoże, w którym chcemy posadzić roślinę powinno mieć domieszkę uniwersalnej ziemi przeznaczonej do kwiatów doniczkowych.

Jak często podlewać wilczomlecz trójżebrowy?

Wilczomlecza trójżebrowego nie należy podlewać zbyt często. Roślinę należy podlać ponownie, kiedy ziemia w doniczce kompletnie wycenię. Najlepiej sprawdzić to ręką.

Nawożenie wilczomlecza trójżebrowego

 Wilczomlecza żebrowy należy nawozić nawozem przeznaczonym dla kaktusów.

Czy wilczomlecz trój żebrowy należy przesadzać?

Jeśli już zdecydujemy się przesadzić wilczomlecz trój żebrowy, należy to zrobić wiosną – jednak nie należy przesadzać rośliny dość często.

Jak rozmnażać wilczomlecz trój żebrowy?

Wilczomlecz trój żebrowy można rozmnażać poprzez sadzonki wierzchołkowe. Aby rozmnożyć roślinę należy taką sadzonkę oddzielić od rośliny, a następnie zasadzić w ziemi. 

Wilczomlecz trój żebrowy może być niebezpieczny dla dzieci. Roślina zawiera w sobie sok mleczny, który może być trujący, dlatego też jeśli są w domu dzieci, albo zwierzęta, należy ustawić roślinę w takim miejscu, aby nie stanowiła ona dla nich zagrożenia.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Salon w kolorze mięty. Fot. Fotolia
Salon w kolorze mięty. Fot. Fotolia

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Ziółkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama