| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Szkodniki kaktusów

Szkodniki kaktusów

Kaktusy są łatwe w uprawie. Charakteryzują się małymi wymaganiami i dużą odpornością na trudne warunki atmosferyczne. Jednak mogą zostać zaatakowane przez szkodniki. Przeczytaj, jakie są szkodniki kaktusów i jak je zwalczać.

Ze względu na swój wygląd i łatwość w uprawie kaktusy cieszą się dużym zainteresowaniem. Ozdabiają parapety wielu mieszkań. Kilka odmian kaktusów posadzonych w jednej donicy może stworzyć ciekawą roślinną kompozycję. Jednak należy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji i ochronie przed szkodnikami.

Mszyce

Jednymi ze szkodników, które często atakują kaktusy są mszyce. Najczęściej można je spotkać na liściastych odmianach kaktusów. Naturalną metodą zwalczania mszyc jest opryskanie rośliny wywarem z pokrzyw albo roztworem mydła. Można również zastosować środki chemiczne przeznaczone do walki z mszycami.

Zobacz także: Najpopularniejsze choroby kaktusów

Wełnowce

Wełnowce są szkodnikami, które wysysają z kaktusów soki, przez co roślina nie ma możliwości wzrostu. Najczęściej atakują młode kaktusy i przyczyniają się do ich żółknięcia. Naturalnymi metodami zwalczania wełnowców u kaktusa jest nawilżanie powietrza wokół rośliny oraz przestawienie jej w chłodniejsze miejsce.  Dostępne są również specjalistyczne środki chemiczne.

Rebucja. Fot. Fotolia

Nicienie

Szkodnikami najbardziej niebezpiecznymi dla kaktusów są nicienie. Podobnie jak wełnowce wysysają one z roślin soki, co przyczynia się do ich stopniowego obumierania. Szkodniki pojawiają się na podłożu i korzeniach kaktusów. Jedyną naturalną metodą zwalczania nicieni jest usuwanie zaatakowanych przez szkodniki fragmentów rośliny.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy sp.k.

Wszechstronne usługi dla biznesu, samorządów oraz jednostek administracji publicznej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »