| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Szkodniki kaktusów

Szkodniki kaktusów

Kaktusy są łatwe w uprawie. Charakteryzują się małymi wymaganiami i dużą odpornością na trudne warunki atmosferyczne. Jednak mogą zostać zaatakowane przez szkodniki. Przeczytaj, jakie są szkodniki kaktusów i jak je zwalczać.

Ze względu na swój wygląd i łatwość w uprawie kaktusy cieszą się dużym zainteresowaniem. Ozdabiają parapety wielu mieszkań. Kilka odmian kaktusów posadzonych w jednej donicy może stworzyć ciekawą roślinną kompozycję. Jednak należy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji i ochronie przed szkodnikami.

Mszyce

Jednymi ze szkodników, które często atakują kaktusy są mszyce. Najczęściej można je spotkać na liściastych odmianach kaktusów. Naturalną metodą zwalczania mszyc jest opryskanie rośliny wywarem z pokrzyw albo roztworem mydła. Można również zastosować środki chemiczne przeznaczone do walki z mszycami.

Zobacz także: Najpopularniejsze choroby kaktusów

Wełnowce

Wełnowce są szkodnikami, które wysysają z kaktusów soki, przez co roślina nie ma możliwości wzrostu. Najczęściej atakują młode kaktusy i przyczyniają się do ich żółknięcia. Naturalnymi metodami zwalczania wełnowców u kaktusa jest nawilżanie powietrza wokół rośliny oraz przestawienie jej w chłodniejsze miejsce.  Dostępne są również specjalistyczne środki chemiczne.

Rebucja. Fot. Fotolia

Nicienie

Szkodnikami najbardziej niebezpiecznymi dla kaktusów są nicienie. Podobnie jak wełnowce wysysają one z roślin soki, co przyczynia się do ich stopniowego obumierania. Szkodniki pojawiają się na podłożu i korzeniach kaktusów. Jedyną naturalną metodą zwalczania nicieni jest usuwanie zaatakowanych przez szkodniki fragmentów rośliny.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Rogowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »