| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Dlaczego storczyki nie kwitną?

Dlaczego storczyki nie kwitną?

Storczyki to jedne z najpiękniejszych kwiatów, jakie możemy hodować w naszych mieszkaniach. Ich pielęgnacja wymaga wiele czasu i cierpliwości. Jednak czasami, mimo naszych starań storczyki nie kwitną. Przeczytaj, dlaczego storczyki nie kwitną i jak temu zaradzić.

Storczyki należy dobierać do warunków panujących w naszych mieszkaniach. Łatwy w uprawie jest storczyk Phalaenopsis. Inne odmiany są trudne w pielęgnacji i wymagają specjalnego stanowiska w orchidarium, które można zakupić w specjalistycznych sklepach. Przy uprawie storczyków należy zwrócić szczególną uwagę na podłoże, światło, temperaturę, wilgotność, podlewanie oraz nawożenie.

Osłabienie storczyków

Storczyki, które nie są właściwie pielęgnowane mogą osłabnąć. Narażone są przez to na różnego rodzaju szkodniki oraz choroby. Przyczynia się to do zachwiania ich prawidłowego rozwoju i braku kwitnienia. Dlatego należy zapoznać się z wymaganiami danej odmiany storczyka i postępować według dotyczących jej ogólnych wskazówek. Każdy gatunek wymaga indywidualnego podejścia. Odpowiedna pielęgnacja, zgodna z wymaganiami danego storczyka zapobiegnie osłabieniu rośliny.

Niewłaściwa temperatura

Jedną z najczęstszych przyczyn braku kwitnienia u storczyków jest nieprawidłowa temperatura. Zbyt niska zahamowuje wzrost rośliny. Natomiast zbyt wysoka temperatura przyczynia się do przegrzania storczyka i w ostateczności do jego obumierania. Żeby temu zapobiegać, należy dostosować temperaturę do konkretnej odmiany storczyka.

Falenopsis Fot. Maciej Aleksandrowicz

Ciemne stanowisko

Kolejną przyczyną, przez którą storczyki nie kwitną jest umieszczenie ich w zbyt ciemnym stanowisku. Przyczynia się to do skarłowacenia rośliny i powolnego jej obumierania. Storczyki najlepiej jest umieszczać na stanowiskach ciepłych i dobrze nasłonecznionych. Dzięki temu roślina będzie mogła zdrowo kwitnąć.

Zobacz także: Uprawa storczyków dla początkujących – krok po kroku

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Andersen Tax & Legal

Andersen Tax & Legal w Polsce tworzy zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, najwyższej klasy doradztwo podatkowe, doradztwo w zakresie cen transferowych i outsourcing księgowy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »