reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Przesadzanie kwiatów doniczkowych na wiosnę

Przesadzanie kwiatów doniczkowych na wiosnę

Wiosną zajmujemy się ogrodem, ale nie powinniśmy również zapominać o kwiatach doniczkowych. Ta pora roku to idealny moment na przesadzenie niektórych gatunków roślin, które uprawiamy w domu. Zanim zabierzemy się do przesadzania, zastanówmy się, ile doniczek będzie nam potrzebne, obliczmy ilość ziemi, a także pomyślmy czy będziemy korzystać z ukorzeniacza. Podpowiadamy jak przesadzić kwiaty doniczkowe na wiosnę.

Przygotowania do przesadzania kwiatów doniczkowych

Na początek powinniśmy ustalić, które z naszych roślin doniczkowych wymagają przesadzania, a które jeszcze mogą poczekać. Poza tym sprawdźmy czy po ostatnich przesadzeniach nie zostały nam jakieś doniczki, ukorzeniacz lub ziemia do kwiatów. Zanim wybierzemy się do sklepu ogrodniczego warto obliczyć jakie elementy i w jakiej ilości będą nam potrzebne. Warto przewidzieć różne sytuacje, na przykład taką, że możemy potrzebować więcej podłoża niż nam się początkowo wydawało albo że doniczka nie będzie pasować do danej rośliny. Jeśli kupimy o kilka doniczek więcej i weźmiemy dodatkowy worek ziemi unikniemy tego typu problemów. Gdy kupimy już wszystkie potrzebne rzeczy możemy zabrać się za przesadzanie.

Zobacz także: Wszystko co należy wiedzieć o przesadzaniu roślin

Przesadzanie kwiatów doniczkowych

Zanim przystąpimy do przesadzania, przygotujmy sobie odpowiednie miejsce. Jeśli będziemy to robić w domu, wyłóżmy stół gazetą lub folią aby uniknąć niepotrzebnego sprzątania. Aby delikatnie wyciągnąć roślinę z doniczki możemy ugnieść nieco plastik albo odciąć korzenie od ścian pojemnika za pomocą noża – nóż wkładamy pionowo tuż przy ściance i przesuwamy wzdłuż całej krawędzi doniczki. Gdy uda nam się wyciągnąć roślinę, powinniśmy oczyścić lekko jej korzenie ze starego podłoża i nieco je rozluźnić. Jeśli wcześniej przycinaliśmy część nadziemną, przytnijmy także korzenie.

Zanim umieścimy kwiaty z powrotem w doniczkach nasypmy na dno warstwę małych kamyczków i piasku – to zapewni roślinom odpowiedni drenaż. Do tak przygotowanego pojemnika wsypujemy ziemię przeznaczoną do danego rodzaju kwiatów, a następnie wkładamy roślinę przytrzymując ją jedną ręką. Drugą ręką obsypujemy korzenie podłożem i delikatnie ugniatamy. Ważne jest abyśmy zostawili około 1 cm przerwy od brzegu pojemnika gdyż to zapobiegnie wylewaniu się z niego wody podczas podlewania.

Kwiaty doniczkowe po przesadzaniu

Gdy uda nam się przesadzić nasze rośliny doniczkowe ustawmy je w przeznaczonych dla nich miejscach. Nie zapomnijmy także o obfitym podlaniu kwiatów. Jeśli chodzi o nawożenie, pierwszą dawkę nawozu możemy podać w około 3 tygodnie po przesadzaniu.

Zobacz także: Dodatki do gleby

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Kwiaty doniczkowe. Fot. Fotolia
Kwiaty doniczkowe. Fot. Fotolia

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria klasyfikacyjna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama