| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Rośliny balkonowe odporne na suszę i upały

Rośliny balkonowe odporne na suszę i upały

Balkony usytuowane od południowej strony budynku silnie nagrzewają się podczas upałów. W takich warunkach kwiaty wielu roślin balkonowych szybko więdną. Równie często na kwiatach balkonowych powstają żółte plamy wypalone przez słońce. Możemy temu zapobiec jeśli na swoim balkonie będziemy uprawiać gatunki roślin odporne na wysokie temperatury i dobrze znoszące niedobór wody.

Rośliny odporna na suszę i upały

Eszeweria

Eszeweria posiada zgrubiałe liście z woskowatym nalotem zebrane w rozety. Osiąga do 15 cm wysokości. Kwitnie wiosną i latem. Po kwitnieniu warto wyciąć pęd kwiatostanowy u podstawy. Dzięki temu zabiegowi pobudzamy eszewerię do ponownego kwitnienia. Eszeweria lubi stanowisko słoneczne oraz przepuszczalne i mineralne podłoże.

Macierzanka

Macierzanka to roślina wieloletnia osiągająca do 30 cm wysokości. Kwitnie od maja od października. Kwiaty drobne osadzone w nibyokółkach w kątach liści, krótkoszypułkowe, o barwie jasno różowej. Macierzanka lubi stanowiska słoneczne, glebę przepuszczalną, piaszczystą i suchą.

Zobacz także: Jak kupić dobry okaz rośliny w doniczce?

Bugenwilla

Bugenwillę przed wystawieniem na balkon należy zahartować. W kwietniu i maju, kiedy dni są ciepłe, wynosimy ją na kilka godzin na świeże powietrze. Pod koniec maja ustawiamy w miejscu nasłonecznionym na co najmniej 4 godziny dziennie. Wówczas bugenwilla będzie kwitła nieprzerwanie aż do września.

Aksamitki

Najczęściej spotyka się kwiaty żółte i pomarańczowe. Aksamitki osiągają do 25 cm wysokości. Kwitną od lipca aż do pierwszych przymrozków. Są odporne na suszę. Sąsiedztwo aksamitek wpływa korzystnie na inne rośliny ze względu na zapach, który odstrasza szkodniki glebowe (nicienie). Aksamitki są narażone na ślimaki, zwłaszcza w wilgotnych miejscach.

Pelargonia

Pelargonia to roślina dość łatwa w uprawie, choć wrażliwa na niskie temperatury. Wymaga obfitego podlewania.

Zobacz także: Lantana na tarasie – uprawa

Heliotrop

Heliotrop dorasta do 50 cm wysokości. Kwitnie od lipca aż do pierwszych przymrozków. Kwiaty są drobne, niepozorne i mają zapach wanilii. Zmieniają swoje ustawienie w zależności od położenia słońca. Heliotrop najlepiej rośnie w mieszance ziemi kompostowej, liściowej, piasku i torfu zmieszanych w stosunku 3:1:1:1. Heliotrop jest wrażliwy na mrozy i dlatego nie zimuje w naszym klimacie.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kalicińska

Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »