| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Hortensja ogrodowa (Hydrangea macrophylla)

Hortensja ogrodowa (Hydrangea macrophylla)

Hortensja pochodzi z Ameryki oraz Azji. Od wielu lat uprawiana jest zarówno w mieszkaniu, na balkonie, jak i w ogrodzie. Do najpopularniejszych odmian należy hortensja ogrodowa (Hydrangea macrophylla). Jest ona najbardziej atrakcyjna i występuje w wielu kolorach. Możemy spotkać odmiany o kwiatach niebieskich, różowych, czerwonych, białych oraz wielu odcieniach wyżej wymienionych barw.

Hortensja w naturalnym środowisku osiąga 2–3 metry wysokości. W doniczce jej wzrost dochodzi do pół metra. Jest to roślina, która przechodzi okres spoczynku. Gdy zaczynają się krótkie dni, przekwitłe okazy zaczynają gubić liście. Po okresie spoczynku w mieszkaniu mogą ponownie rozwinąć pąki.

Zobacz także: Zielone i pachnące kwiaty w domu

Pielęgnacja hortensji na wiosnę i w lecie

Roślina ta lubi miejsca jasne. Nie powinniśmy jej jednak narażać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ponieważ nagrzane promieniami liście mocno więdną. Hydrangea najlepiej rozwija się w temperaturze pokojowej, w miejscu przewiewnym. Warto ją na noc ustawić przy otwartym oknie lub wynosić na balkon. Od wiosny aż do momentu kiedy liście zaczną żółknąć, wymaga systematycznego obfitego podlewania, tak, żeby podłoże było stale wilgotne. Jednak doniczka nie może stać długo na podstawce z wodą, ponieważ grozi to zgniciem korzeni. Przy każdym podlewaniu hortensji należy je również nawozić. Niedobór azotu, fosforu, magnezu i żelaza powoduje słaby wzrost i nie zawiązywanie się pąków kwiatowych.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kolmers Legal

Kancelaria prawna dla biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »