| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Czy wiesz jak dbać o storczyka?

Czy wiesz jak dbać o storczyka?

Storczyki uważane są za rośliny trudne do uprawy. Jednak pewna grupę o nazwie Orchidacea można, z dobrym efektem, uprawiać samodzielnie. Rosną prawie we wszystkich rejonach świata a ich kwiaty są okazałe i piękne. Oto kilka podstawowych rad dla tych, którzy chcieliby uprawiać storczyki naziemne.

Powinniśmy późną jesienią zabezpieczyć rośliny przed zimą za pomocą liści lub gałązek z drzew iglastych. Pamiętajmy, że szczególnej opieki wymagają te storczyki, które uprawiamy po raz pierwszy. Są bowiem mało rozwinięte i nieprzystosowane do nowego miejsca.

 Najlepszą porą sadzenia storczyków naziemnych   jest wczesna wiosna .Roślina będzie miała dużo czasu ,aby dobrze się ukorzenić  w podłożu.

Najlepszym miejscem dla storczyków w ogrodzie jest przestrzeń osłonięta od wiatru,z jasnym,rozproszonym światłem. Unikajmy miejsc bezpośrednio nasłonecznionych.

Sadząc bletilli możemy dodać do podłoża odrobinę gliny gdyż nie lubi gleby piaszczystej i suchej.

W przypadku storczyków z rodzaju plejona dodajemy do ziemi substrat torfowy z rozdrobniona korą sosnową (co czyni podłoże kwaśnym). W sklepach ogrodowych znajdziemy odpowiednie gotowe podłoże do storczyków.

Uprawiając storczyki musimy pamiętać o ich nawożeniu i podlewaniu.Podlewaj umiarkowanie.Pozwól na przeschnięcie górnej warstwy podłoża między podlewaniami . Latem wykorzystaj deszczówkę.

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

hydroponika, storczyk
hydroponika, storczyk

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Pakosińska-Krawczyńska

Kancelaria Adw. Magdalena Pakosińska-Krawczyńska, chtsanwältin (RAK Berlin), Adwokat niemiecki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »